Tartu Ülikool/Eviko U16 noormehed said EYBL-i superfinaalis kuuenda koha

-Tartu Ülikool/Eviko U16 | Tartu Ülikooli korvpallikool Facebook

Tartu Ülikool/Eviko U16 noormehed said Riias peetud Euroopa noorte korvpalliliiga (EYBL) superfinaalis kuuenda koha, jäädes laupäeval toimunud kohamängus 64:73 alla Läti võistkonnale Adaži.

Finaalturniiri avapäeval võidu ja napi kaotuse saanud Tartu Ülikool/Eviko alustas 5.-6. koha mängu korralikult ning juhtis avaveerandi järel 15:14. Teise veerandaja keskel tegi Adaži aga 8:0 spurdi ja poolajaks jäi Tartu võistkond 31:38 kaotusseisu. Teisel poolajal jõuti koguni kuuel korral vaid kahe punkti kaugusele (sh kaks minutit enne mängu lõppu), kuid Läti võistkond enam eduseisu käest ei andnud.

Tartu Ülikool/Eviko resultatiivseim oli Markus Heinakroon, kes viskas 16 punkti, võttis 9 lauapalli ning jagas kaaslastele 6 korvisöötu. Kaksikduubli teinud Kaspar Sepa arvele kirjutati 15 punkti ja 11 lauapalli. Kardo Kilk lisas 9 ja Richard-Sven Rivik 8 punkti.

Adaži võistkonda vedas Valters Briedis, kes kogus 23 punkti, 9 lauapalli ja 6 resultatiivset söötu. Arturs Valtmanis toetas teda 13 punkti ja 8 lauapalliga.

Olari Naritsa juhendatavasse võistkonda kuulusid Aksel Brifk, Markus Heinakroon, Kardo Kilk, Markus Ladoga, Markus Medvetski, Matthias Piho, Erik Pärnapuu, Albert Raudsepp, Richard-Sven Rivik, Marten Savva ja Kaspar Sepp.