fbpx
Close

VALUS! Viimaste sekundite kolmene keeras rõngast välja ja tartlaste jaoks jäi uks EYBL-i poolfinaali suletuks (VIDEO)

-Tartu Ülikool/Eviko U16 | Foto: Tartu Ülikooli korvpallikool Facebook

-Tartu Ülikool/Eviko U16 | Foto: Tartu Ülikooli korvpallikool Facebook

Sel nädalalõpul Riias toimuval U16 vanuseklassi EYBL superfinaaletapil jäi Tartu Ülikool/Eviko meeskond napilt poolfinaalikohata ning peab laupäeval heitlema 5.-6. koha peale.

Kolme Rapla KK mängijaga täiendatud tartlased alustasid päeva raske 71:67 (26:30, 12:15, 21:12, 12:10) võiduga rumeenlaste Cluj-Napoca vastu. Kardo Kilk viskas 18 punkti, jagas 8 resultatiivset söötu, hankis 7 lauapalli ja tegi 3 vaheltlõiget. Kaspar Sepp tõi 17 silma ja 9 lauapalli ning Markus Heinakrooni arvele kogunes 10 silma ja 5 lauapalli. Kaotajate poolel hiilgas Modibo Diaby 16 punkti ja koguni 20 lauapalliga.

Peatreener Olari Narits kommenteeris pärast mängu korvpallikooli Facebooki lehel: “Vägev emotsioon, võitlesime lõpuni ja saime võidu kätte. Vastas oli kiire ja füüsiliselt tugev sats. Nad tegid meile palju pahandust ründelauas, saades koguni 20 ründelauda ja jooksid hästi kiireid (kiirrünnakutest said rumeenlased 22 punkti, tartlaste 8 vastu – toim.). Teisel poolajal suutsime nad suruda positsioonimängu ja ka rünnakul liikus pall ilusti. Võib 100% öelda, et see oli meeskonna võit.”

Pääsu eest poolfinaali vandus Tartu Ülikool/Eviko korralikus trilleris 87:88 (22:26, 23:22, 26:23, 16:17) alla Vilniuse VKM-Noi meeskonnale. Kardo Kilk oli 35 punktiga üleplatsimees ja lisas ka 5 lauapalli ja 5 söötu. Kaspar Sepp tõi 19 punkti, 7 lauapalli, 3 söötu, 2 vaheltlõiget ja 2 blokki ning Richard Sven Rivik kogus 13 silma ning 5 lauapalli. Vaid kaheksa mängijat üles andnud leedukate parimana kogus Emilis Butkus 40 minutiga 25 punkti ja 12 lauapalli. Lukas Gudavicius tegi veel mitmekülgsema esituse, kui sai 39 minutiga kirja 23 silma, 15 lauapalli ja 7 söötu.

Seejuures oli tartlastel suurepärane võimalus nelja hulka pääseda, kuid Markus Heinakrooni viimaste sekundite kolmene keeras õnnetult rõngast välja (vaata videot uudise lõpus).

Peatreener Olari Narits sõnas pärast kaotust: “Hetkel on pettumus suur. Meil olid omad võimalused eelviimasel rünnakul, kahjuks ei pannud ära. Viimase sekundi vise on loterii, seekord ei õnnestunud. Siiski saame väljakult lahkuda püstipäi. Andsime kõva lahingu ja tõestasime, et oleme võimelised mängima kõigiga. Olen poistega väga rahul ja läheme homme viiendat kohta võitma.”

Laupäeval kell 12:00 mängib Tartu Ülikool/Eviko 5.-6. kohale Adazi – SKM mängu kaotajaga.

scroll to top