Võimsa teise poolaja teinud Tarvas jättis tiitlikaitsja finaalturniiri ukse taha

-Renato Lindmets | Foto: Siim Semiskar

Eesti I liigas jõudis viimasena finaalturniirile RSK Tarvas, kes alistas täna kahe võiduni peetava veerandfinaalseeria otsustavas kolmandas mängus tiitlikaitsja Betoonimeister/Tskk/SK Nordi 85:69.

Koduväljakul mänginud Tarvas tegi avaveerandi keskel 11:0 spurdi ning juhtis esimese kümne minuti järel 19:13. Teisel veerandajal pääses kodumeeskond korraks juba 15 punktiga ette (28:13), kuid Betoonimeister lõpetas avapoolaja 11:0 spurdiga, vähendades oma kaotusseisu vaid kahele silmale – 29:31.

Kolmanda veerandaja esimene pool möödus punkt-punkti heitluses ning korraks pääsesid Tiit Soku hoolealused isegi juhtima (42:41). Veerandaja teine pool kuulus aga täielikult Tarvale ja otsustavale kümnele minutile mindi vastu juba nende 57:47 juhtimisel. Juris Umbraško hoolealuste hea hoog jätkus ka viimasel veerandil, mis võideti 28:22.

Tarva parimad skooritegijad olid Mihkel Kurg ja Janis Vahter, kes kogusid vastavalt 21 ja 20 punkti. Vahter võttis lisaks ka 9 lauapalli. Kristo Saage toetas neid 16 punkti, 6 lauapalli ja 6 korvisööduga. Renato Lindmets lisas 12 punkti ja 9 lauapalli ning Illimar Pilk jõudis visata 11 silma, enne kui ta viie veaga pingile langes.

Betoonimeistri resultatiivseim oli Siim Laur, kes viskas üleplatsimehena 23 punkti ja võttis 7 lauapalli. Margus Klementsovi arvele jäi 18 punkti, 8 lauapalli ja 3 korvisöötu.

Tarva mängijad tabasid viskeid väljakult 26/56 ehk 46%, külalistel olid vastavad numbrid 23/61 ehk 37%.

I liiga finaalturniir ehk final four toimub 3.-4. maini Haabneemes Karulaugu Spordikeskuses. RSK Tarvas läheb poolfinaalis vastamisi KK Viimsi/Notoga.