fbpx
Close

Pärnu vastu raskustes olnud Kalev/Cramo võttis Moultrie ja Salaši juhtimisel ikkagi oma

-Arnett Moultrie | Foto: Siim Semiskar

-Arnett Moultrie | Foto: Siim Semiskar

Korvpalli Eesti meistriliigas pidasid poolfinaalseerias tulise mängu maha BC Kalev/Cramo ning Pärnu Sadam. 91:85 võidu teenis siiski Tallinna klubi.

BC Kalev/Cramo – Pärnu Sadam 91:85 (19:21, 21:20, 30:13, 21:31)

Kodumeeskond läks kohtumist 6:2 juhtima ning hoidis eduseisu ligi seitse minutit. Seejärel haaras Pärnu kerge initsiatiivi ja Karl-Maritn Kase lähiviskest võideti avaveerand 21:19. Mäng jätkus tasavägiselt, kusjuures olid kalevlased hädas kaugvisetel – avapoolajal jäädigi selles osas nullile ja puhkepausile mindi minimaalses kaotusseisus.

Kolmandal veerandajal näitas aga Kalev/Cramo, miks nad on favoriidid. Alustuseks tehti 7:1 spurt ja viie minuti möödudes juhiti kümne punktiga. Kolmepunktiviskeid hakkasid võõrustajad samuti tabama ja viimane neljandik algas seisult 70:54. Mäng polnud aga kaugeltki veel tehtud. Suurtes raskustes oldi Henri Wade-Chatmani takistamisega ning heas hoos oli ka Demetre Rivers. Vahe aina kahanes ja 3.32 enne lõppu juhtis Kalev/Cramo vaid 85:83. Otsustavatel hetkedel realiseerisid Arnett Moultrie ja Tony Wroten vabavisked ära, millega pääseti kuue silmaga ette. Pärnakad jõudsid veel nelja silma kaugusele, aga mitmel korral kaotati rünnakul pall ning Wroteni vabavisetest vormistati lõppskoor.

Mõneti üllatuslikult jäi Pärnu lauavõitluses 37:31 peale, aga Kalev/Cramo viskeprotsendiks kujunes 53, Pärnul oli see 47. Külalised tegid rohkem pallikaotuseid (16-13), korvisööte andis kodumeeskond 23 Pärnu 17 vastu.

Arnett Moultrie tõi Kalev/Cramo parimana 30 punkti ja 5 lauapalliga. Maksim Salaš lisas 20 silma ning Tony Wroteni nimele jäi 10 punkti, 8 korvisöötu ja 4 lauapalli.

Pärnu eest viskas Henri Wade-Chatman üleplatsimehena 31 punkti, võttis 4 lauapalli ning jagas 4 korvisöötu. Mihkel Kirves sai kirja 15 punkti ja 7 lauapalli ning Demetre Rivers järgnes kümne punktiga.

“Eelmises mängus Pärnu vastu oli praktiliselt sama stsenaarium. Tegime seal küll teise poolaja kehvemini kui esimese, aga nüüd lõpus oma mängijatelt ei oota selliseid lahendusi, mis siin toimus. See on kindlasti koht, kus mängijad peavad distsipliinist kinni hoidma, olema ise piisavat targad, et mitte minna ahvatluse saagiks. Ei olnud üldse hea mänguline suhtumine,” rääkis Kalev/Cramo abtireener Indrek Reinbok Tallinna TV-le.

Omasid ei saanud aidata täna keskmängija Reggie Lynch. “Tal käis kergelt näpp liigesest välja. Mõned mängivad sellega, mõnedel on keerulisem. Täna tegime sellise otsuse. Maksim Salaši puhul jäi veel kõva varu sisse. Pärnu on meile andnud alati kõva lahingu ja usun, et nad tahavad meid veel ära karistada,” lisas Reinbok

“Südist mängust ei piisa, võib-olla vaid miniklassis. Kui ikka mõistust pole, siis ei saa midagi teha – ei pidanud kokkulepetest kinni, mida kaitses teha ja rünnakul olid teatud mehed liiga elevil. Osutame kodus küll kõva vastupanu, aga ei tea, kas saame veel nii hea võimaluse. Kalev/Cramo polnud mänguks valmis. Nende liidrid arvasid, et jooksevad meist üle. [Arnett] Moultrie on klassiga mängumees ja temaga on raske, aga saame paremini. Meil oli tema vastu plaan välja mõeldud. Lõpulahendid jäid meil kaootiliseks. Tahaks kurjustada, aga võtame rahulikult. Sellel meeskonnal on potentsiaali,” rääkis Pärnu meeskonna peatreener Heiko Rannula.

Pärnu ja Kalev/Cramo on taas vastamisi esmaspäeval, 29. aprillil. Laupäeval, 27. aprillil peavad oma teise poolfinaalmängu ära Tallinna Kalev/TLÜ ja TalTech.

scroll to top