fbpx
Close

INTERVJUU | Olari Narits teravatest küsimustest Eesti korvpallis: puudulik konkurents, madalad palgad ja noorte mängitamine

-Olari Narits | Foto: Siim Semiskar

Tartu Ülikool Maks & Mooritsa abitreener Olari Narits jagab ennast tänavusel hooajal nii kõrgliigatiimi kui ka noorte treenimise vahel. Kuigi veel noor mees, on Narits juba üles kasvatanud mitu generatsiooni noorkorvpallureid ning kogenud omal nahal Eesti korvpalli peamiseid kitsaskohti. Korvpall24 portaal tegi Naritsaga intervjuu, et uurida tema nägemust erinevate noortekorvpalli puudutavate küsimuste kohta.

Esiteks tahtsime teada, kuidas Narits sellise koormusega kahel rindel hakkama saab ning seejärel läksime juba erinevaid probleemkohti lahkama. Kiirelt jõudsime huvitava seisukohani, kus Narits avaldas, et tema arvates saab Eesti spordi palgatasemeid vaadates kohalikus liigas profina mängida vaid nii kaua, kuni pole vaja perekonda üleval pidada. Seetõttu on ülimalt oluline noore mängijana saada ka ülikooliharidus, kas siis Eestis või ookeani taga. Täiesti eraldi teemana lahkasime ikka ja jälle üles kerkivat küsimust – kas noormängijatele peaks kunstlikult mänguminuteid leidma või peavad nad suutma iga minuti välja teenida?

Saime Naritsa käest teada, et temal kui nõudlikul treeneril on järjest keerulisem tööd teha, kuna vabakasvatust nautida saanud lapsed lähevad kiirelt tagasi sinna, kus neilt nii palju ei nõuta. Veel uurisime tema seisukohta järjest sagenevale 15-16-aastasena välismaale siirdumise teemale ning küsisime, kas tema ideaal oleks kasvatada oma grupist üks tippmängija või teha nii, et võimalikult palju poisse jääks korvpalli ka hiljem armastama ning harrastajana mängima või muul viisil alale tagasi andma.

scroll to top