fbpx
Close

INTERVJUU | Mait Peterson: eelmisel aastal ei näinud ma kordagi tsentris meest, kes oleks olnud minust pikem. Sel aastal…

-Mait Peterson | Foto: Fortitudo Agrigento

Märtsis 21-aastaseks saav keskmängija Mait Peterson siirdus juba aastaid tagasi noore poisina Itaaliasse õppima ning korvpallitarkusi omandama. Pärast meeste hulgas mängimisega alustamist on 209 cm pikkune tsenter igal aastal sammu edasi teinud. Kui eelmisel kahel hooajal arenes ta Itaalia tugevuselt kolmandas liigas Serie B-s, siis tänavuseks aastaks kerkiti koos koduklubi Agrigentoga aste kõrgemale ehk Serie A2 tasemele.

Eestlastele on Serie A2 olnud viimastel aastatel väga tuttav liiga, kust on läbi käinud mitmed meie praegused Itaalia kõrgliiga korvpallurid. Omal ajal aitas eestlastele seda taset päris hästi tutvustada Rain Veideman, kes oli üks esimesi eestlasi, kelle abil Itaalia esiliigal siin rohkem silma peal hoidma hakati. Korvpall24 portaal uuris aga Petersonilt, kuidas on ta Serie B tasemelt tulles kõrgemas liigas enda arvates hakkama saanud ning mis ta peamiste erinevustena välja tooks. Petersoni statistilised numbrid on seni olnud 14,4 minutit, 3,2 punkti ja 1,4 lauapalli.

Küsisime otse, mis tema jaoks platsil Serie A2 tasemel eelmise hooajaga võrreldes kõige rohkem muutunud on, kas klubi on kõrgemale tasemele tõustes suurendanud ka eelarvet ning läinud professionaalsemaks, kui palju annab Serie A2 liigale juurde võimalus kasutada kahte välismaalast, mis mahtudega sellel tasemel trenni tehakse, palju neil mängudel publikut käib, kas Kalev/Cramo oleks Serie A2 tasemel tiitlifavoriit ning kaua praegune leping teda Agrigentoga veel seob.

scroll to top