fbpx
Close

Rahvaliiga Weekendi jaanuari MVP Ingmar Sau tahaks mängida Andres Sõbra käe all: saaksin ilmselt korralikult sõimata

-Ingmar Sau (vasakul) väikest meenet kätte saamas | Foto: Optibet Rahvaliiga

Optibet Rahvaliiga Põhja regiooni jaanuari Weekend formaadi kõige väärtuslikuma mängija ehk MVP auhinna teenis Haabersti SK Seeniorid tiimi üks liidreid Ingmar Sau. Tagamees viskas kalendriaasta esimesel kuul kahes kohtumises kokku 56 silma ehk 28 punkti keskmiselt mängus.

Rahvaliiga andis Saule üle juba ka jaanuari Weekend formaadi MVP nimetusega kaasnenud meene ning tegime mängumehega ka intervjuu, kus küsisime tavapäraseid küsimusi, mida me Rahvaliiga kuu parimatelt tavaliselt ikka teada tahame.

Millal ja kuidas Sa hakkasid korvpalli mängima? Milline on lühidalt Sinu mängijakarjäär olnud?

Esimesse korvpallitrenni läksin, kui olin 17. Enne seda sai niisama sõpradega kuskil peale visata. Mängijakarjäär on olnud täitsa stabiilne, ei saa kurta. Mõned medalid ja korra sai ka esiliiga ära proovitud.

Kuidas sattusid Haabersti SK Seeniorid meeskonda?

Sõber Ravoga mõtlesime, et vist tahaks natuke mängida ja panime tiimi kokku.

Iseloomusta palun enda poolt Haabersti SK meeskonda, mis on teie tugevused ja mis võiks platsil paremini välja tulla?

Meil on väga mõnus seltskond. Kõik oskavad kõike, aga samas see kõik, mida oskame, võikski meil platsil paremini välja tulla. Tiimil on eeldused olemas, et vähemalt nelja hulka jõuda.

Kes on Sinu lemmik korvpallur nii Eestis kui laias maailmas? Miks just need mängijad?

Ikka omad Eesti poisid. Konkreetset lemmikut ei ole. Ei oska ka laiast maailmast kedagi välja tuua. Ütleme nii, et põnevate Euroliiga mängude pooldaja.

Kellega tippkorvpalluritest Sinu enda mängustiil kõige rohkem sarnaneb? Iseloomusta palun ennast kui korvpallurit.

Sarnaneb ilmselt kellegi sellisega, kellele meeldib palju peale visata, olenemata sellest, kui palju sisse läheb. Mulle NBA väga pinget ei paku, aga ise olen võib-olla rohkem selline “jookse-viska” tüüpi mängija.

Oletame, et saaksid ühe hooaja profikorvpallurina veeta enda valitud treeneri käe all. Kes oleks see (kuulus) endine või praegune Eesti või välismaa treener, kelle käe all tahaksid selle hooaja teha ning miks?

Andres Sõber. Saaksin ilmselt korralikult sõimata.

Mis on Sinu lemmik korvpallireegel ning millise reegli Sa võimalusel esimese asjana ära muudaksid? Miks?

Pole sellele kunagi mõelnud ega oska ka praegu miskit välja mõelda.

Kui saaksid ühes mängus olla Eesti meeste koondise peatreener, siis kelle paneksid algviisikus väljakule ning miks just need mängijad?

Samad kutid, kes viimasel ajal seal on olnud: (Maik-Kalev) Kotsar, (Kaspar) Treier, (Janari) Jõesaar, (Kristian) Kullamäe ja (Kerr) Kriisa. Korralik löögirusikas.

Millega Sa päriselus tegeled?

Päriselus töötan ja tiba teen ka trenni.

scroll to top