fbpx
Close

INTERVJUU | Hugo Erkmaa tänavusest hooajast, palkadest Itaalia madalamates liigades ning enda tulevikust

-Hugo Erkmaa | Foto: Diesel Tecnica Pallacanestro Sala Consilina Facebook

Endine Eesti noortekoondislane Hugo Erkmaa on juba noorest saadik tiirelnud korvpallurina Itaalias ning 23-aastasel noormehel on sealne keel ja kultuur nii omaseks saanud, et kohati ei saa enam ka kohalikud aru, et ta tegelikult välismaalane on. Viimase kuue hooaja jooksul on Erkmaa saanud ennast proovile panna ka tugevuselt teisel liigatasemel Serie A2, kuid peamiselt on mängupaigaks olnud aste madalamal paiknev Serie B.

Korvpall24 uuris tänavu Serie B uustulnuka Sala Consilina üheks rünnakuliidriks oleva Erkmaa käest erinevaid nüansse Itaalia madalamate liigade kohta. Kuna eestlasi on Itaalia liigades mängimas üha enam, siis saime seni tänavusel hooajal keskmiselt 27,6 minutiga 10,6 punkti, 3,9 lauapalli, 3,4 resultatiivset söötu ja 1,2 vaheltlõiget koguva Erkmaa abil sealse korvpalli osas palju targemaks.

Lisaks Erkmaa enda meeskonna tegemiste kohta pärimisele saime vastused ka küsimustele Itaalia madalama professionaalsuse, sealsete palganumbrite, erinevate mängijapiirangute, erinevate regioonide arengutaseme ning inimeste suhtumise kohta. Loomulikult väikeriigi esindajatena tahtsime teada, kui teadlikud ollakse Itaalias üldiselt Eesti korvpallist.

scroll to top