fbpx
Close

Tallinna Rahvaliiga II divisjoni favoriit Audentes õigustas neile pandud ootusi ja lõpetas hooaja võidukalt!

-Audentes | Foto: Siim Semiskar

-Audentes | Foto: Siim Semiskar

Optibet Tallinna Rahvaliiga II divisjoni tiitli võitis tänavu Audentes, kes finaalis alistas skooriga 94:69 (13:11, 25:16, 25:19, 31:23) Eelviimaste võistkonna. Pronksmedalid said kaela Morsad, kes alistas 87:54 (30:9, 16:19, 16:16, 25:10) Wildix/Esecomi.

Finaalkohtumist domineeris esimesest minutist alates noorem ja füüsiliselt võimekam Audentese meeskond, kes avapoolaja võitis 38:27. Kolmanda veerandi alguses suutis Eelviimaste meeskond mängu tagasi tulla ning vahe vähenes jõudsalt, kuid Audentese noortel oli veel üks käik sisse panna ning alates kolmanda veerandi keskpaigast võitjas enam kahtlust ei tekkinud.

Sixten Tomingas kogus võitjate poolel 26 punkti, 10 lauapalli ja 7 resultatiivset söötu, finaalmängu MVP tiitli saanud Carl Sooär lisas 22 silma, 12 lauapalli ja 5 söötu, Riko Roosnurm tõi 21 punkti ja 6 lauapalli ning Matthias Pärn kogus 11 silma ning 9 lauapalli. Eelviimaseid vedas 26 punkti visanud Riho Usar, Lauri Hilepi arvele kogunes 9 silma ja 12 lauapalli.

Finaalmängu MVP Carl Sooär Audentesest: “Finaalivõit tuli puhtalt kiiruse pealt. Vastased teadsid juba, et me hakkame kiirusega neid üle jooksma. Algul jäime visete peale lootma, aga kui need ei läinud, siis hakkasime sisse murdma ja selle pealt võit tuli. Lootsime võita ja selle me saime, hooajaga võib rahule jääda. Meil oli vahepeal raskusi mõnede vastaste vastu, eriti korvi all jäime pikkuse ja massiga alla. Aga kiirusega võitsime ikka ära! Me olime juba sel aastal sellise tiimiga, et suudaksime mängida esimeste seas. Aga kui järgmine aasta üldse, siis kindlasti esimene divisjon ja paneme selle ka kinni!”

Eelviimaste punktiliider Riho Usar: “Vastane viskas lihtsalt rohkem punkte. Meil oli mänguplaan ja üritasime seda jälgida. Kui ühel hetkel hakkas lagunema, siis sealt läks järjest lõpuni välja. Oli häid hetki, oli halbu, aga lõpuks jäi vahe ikka kole. Pigem oleks ikka kulda tahtnud aga pead norgu ei lase.”

-Eelviimased | Foto: Siim Semiskar

Kolmanda koha mängus kindla võidu võtnud Morsad tegid otsustava vahe sisse kohe avaveerandil, mis võideti lausa 21 punktiga. Poolajaks suutis Wildix/Esecom kaotusseisu kolme punkti võrra vähendada – 28:46 – ning sama suure vahega mindi vastu ka viimasele veerandile – 44:62. Mängu viimane neljandik kuulus aga taas täielikult Morskadele, kes kasvatasid oma eduseisu lõpuks koguni 33-punktiliseks.

Värsket pronksimeeskonda vedas Tormi Talirand, kes viskas üleplatsimehena 28 punkti, võttis 2 lauapalli ning jagas kaaslastele 8 resultatiivset söötu. Sergei Solovjov toetas teda 17 punkt ja 6 lauapalliga. Kris Kallas lisas 11 punkti ja 8 lauapalli ning Marko Kaljuvee arvele jäi 10 silma. Wildix/Esecomi resultatiivseimad olid Kristjan Tamm ja Erki Vaikmäe, kes mõlemad kogusid 13 punkti ja 5 lauapalli. Kõik 40 minutit väljakul viibinud Jan-Erik Tihemets sai kirja 12 punkti, 6 lauapalli ja ühe korvisöödu.

Pronksimängu parimaks valitud Morskade mängija Tormi Talirand: “Eks tegelik finaal mängiti kaks nädalat tagasi ära (Morsad kaotas poolfinaalis Audentesele – toim.). Meie tulime pronksimängule positiivse suhtumisega mängima. Hooaega on ikka positiivse noodiga hea lõpetada, aga pronks ei olnud see medal, mida hooajalt ootasime.”

Wildix/Esecomi peatreener Artur Ikkonen: “See mäng otsustati ära esimese nelja minutiga. Läksime pehmelt peale ja tehti vahe sisse. Kui mängima hakkasime, siis olnud enam jaksu. Lasime mängu käest kohe alguses ära ja nii see vahe jäi, lõpus muidugi kärises vahe veel suuremaks, aga seal oli mäng juba tehtud. Selle taseme harrastuskorvpalli valu on see, et alati ei pruugi kõiki mehi kohale saada. Täna oli viisiku jagu mehi puudu, nendest viiest neli on põhiviisku mängijad. Täna oli vastane parem.”

-Morsad | Foto: Siim Semiskar
scroll to top