fbpx
Close

VIDEO | Tallinna Rahvaliiga võitjatiimi MVP esitas kõigile harrastuskorvpalluritele väljakutse

-Henry Ahven | Foto: Ekraanitõmmis

Möödunud laupäeval selgusid pealinna parimad harrastuskorvpallurid, kui Optibet Tallinna Rahvaliiga finaalpäeval mängiti välja mõlema divisjoni medalikomplektid. Esimeses divisjonis kohtusid kuldmedaliheitluses põhiturniiri teine KK Pelgulinn ning neljas Park Minigolf, kes poolfinaalis suutis üllatada põhiturniiri võitnud ja lõpuks pronksiga leppima pidanud Mediq Eestit. Peaaegu 100-pealise publiku ees kaotas Pelgulinn avapoolaja küll kolme punktiga, kuid lülitas pärast vaheajapausi sisse järgmise käigu ning 37:13 kolmanda veerandi edu sillutas tee 103:85 võiduni.

“Esimesel poolajal me ei saanud ennast käima, aga meie meeskonnas on võitjate mindset (mõtteviis – inglise keeles) ning teisel poolajal suutsime paremuse maksma panna. Fännid aitasid kaasa ja meil ei jäänud muud üle, kui siinsamas Pelgus, Sõle spordihoones, võit koju tuua Pelgulinna,” sõnas võitjate liider Henry Ahven teleintervjuus. “Me oleme olnud finaalis kuus korda ja neli korda tulnud võitjaks. Siin ei olnud teist valikut, kui võita.”

Pelgulinna kaptenina kullamängus 22 punkti, 7 lauapalli ja 7 resultatiivset söötu kogunud Henry Ahven valiti finaali kõige väärtuslikumaks mängijaks. Tema sõnul on individuaalne tunnustus küll tore, aga harrastustasemel on tähtsamad hoopis teised väärtused: “Kindel on see, et MVP pärast ma kindlasti ei ole nii õnnelik, kui sellepärast, et sai lahedate inimestega koos aktiivselt sporti teha ja koos võit koju tuua.”

Tulevikuplaanid on KK Pelgulinnal suured ning Tallinnat soovitakse valitseda veel pikki aastaid. Seejuures esitati väljakutse pealinna parimatele harrastuskorvpalluritele, et Rahvaliigasse tuleks uut verd, mis aitaks konkurentsi tugevdada.

“Ma arvan, et eesmärk oleks vähemalt 10 korda Rahvaliiga ära võita. Taset tuleb tõsta, ka korraldajatele ei meeldi, et koguaeg on sama võitja. Sooviks näha järgmisel hooajal uut värskenduskuuri uute ja paremate tiimide näol,” vaatas Ahven juba tulevikku.

Teises divisjonis suutis tiitlivõiduga oma potentsiaali realiseerida Audentese meeskond, kes küll põhiturniiri lõpus võetud ühe tehnilise kaotuse tõttu sai play-offiks alles viienda asetuse. Finaalis kohtuti Eelviimastega, kelle vastu suudeti lõpuks ära kasutada oma põhilised relvad ja võtta kindel 94:69 võit.

Võitjate üks liidreid Carl Sooär kommenteeris mängu käiku: “Siis hakkas mäng liikuma, kui saime kiirrünnakutega ennast jooksma. Alguses võtsime liiga rahulikult ja lootsime visete peale. Kohe, kui hakkasime sisse murdma, siis võit tuli selle pealt. Vastane jäi kiirusega alla. Eks me domineerisime seda hooaega ikka iga mäng. Saime küll ka kaotusi, aga siis polnud kas mehi kohal või visked ei läinud. Unustasime selle ära ja siin me oleme – võitsime.”

Audentese mängiv treener Sixten Tomingas tõi finaalis 26 punkti, 10 lauapalli ja 7 korvisöötu, aga kullamängu kõige väärtuslikumaks mängijaks valiti võitjate 20-aastane tagamees Carl Sooär, kelle arvele jäi lõpuks 22 punkti, 12 lauapalli ja 5 söötu. Noormees sõnas, et tema jaoks on ka individuaalne tunnustus tähtis: “Eks ikka on oluline. See annab motivatsiooni juurde karjääris. Muidugi oleks võinud parema mängu teha, ma ise mänguga rahule ei jäänud nii, nagu oleks tahtnud.”

Järgmisel aastal uuesti? “Kindlasti! Loodaks esimest divisjoni mängida ja selle ka kinni panna,” oli Sooär kindel, et uuel hooajal antakse lahing ka kõrgema divisjoni võidu nimel.

scroll to top