fbpx
Close

Võrkpallur, kellest sai ka korvpallur: kui oled kogu elu tüdrukute ala mänginud, siis tundus alguses, et kogu aeg tehakse liiga

-Reimo Kuri (#11) ja Rimi meeskond Optibet Rahvaliiga 2018/19 hooaja pronksimängul | Foto: Siim Semiskar

-Reimo Kuri (#11) ja Rimi meeskond Optibet Rahvaliiga 2018/19 hooaja pronksimängul | Foto: Siim Semiskar

Endine Eesti meistriliiga võrkpallur Reimo Kuri on aastate möödudes harrastajana üha enam korvpallimängu nautima hakanud.

“Ühte asja pikalt tehes soovib inimene ikka vaheldust. Mulle meeldib korvpall mänguna ja nii ma hakkasin sõpruskonnaga mingi aja eest 32. keskkoolis kord-kaks nädalas trennis käima. Rahvaliigat mängisin nüüd teist aastat, aga kuus-seitse aastat tagasi tulin muuhulgas koos Jüri Ratasega korvpallis Eesti teise liiga meistriks,” rääkis Rakvere Võrkpalliklubis nii Rainer Vassiljevi kui ka Urmas Tali käe all mänginud Kuri võrkpalliteemalises taskuhäälingusaates “Kuldne geim”.

Reimo Kuri tegutseb võrkpalliväljakul temporündajana nagu Ardo Kreek, Timo Tammemaa ja Andri Aganits. | Foto: Siim Semiskar

Kui korvpallis võitles Kuri tänavu Rimi meeskonna ridades Optibet Rahvaliiga Weekend sarjas kõige kõrgemate kohtade eest, siis võrkpallis krooniti ta Tallinna Ülikooli ridades äsja teist aastat järjest esiliiga võitjaks. Neli kevadet tagasi aitas Kuri aga Rakvere meeskonna 16-aastase pausi järel (!) meistriliigas medalile.

“Mängudel käin sedasi, kus parasjagu rohkem vaja on. Mõlemas satsis on õnneks piisavalt vahetusmehi,” sõnas 34-aastane Kuri. “Eks nad ikkagi korvpallis arvavad, et ma olen tsentri materjal. Seal ma pean mängima. Aga ega ma ju põrgatada ei oska: selg ees lähen ja keeran paremale või vasakule. Sõltuvalt päevast läheb pall korvi või ei lähe.”

198-sentimeetrine Kuri, kes kaalub olenevalt võrkpallihooaja faasist 105-115 kilo, tõdeb, et alade erinevus on küllaltki suur.

“Korvpall on tore! See on ikkagi suur vaheldus. Alad on aga erinevad. Algus oli küll natuke raske, sest kui sa oled kogu elu harjunud seda tüdrukute ala mängima (Kuri peab silmas võrkpalli – toim.), siis tundus, et korvpallis tehakse kogu aeg liiga sulle,” muigas keskmiselt 7 punkti mängus viskav Kuri.

“Kuldse geimi” 57. osa (korvpallist alates 1:17.10)

scroll to top