fbpx
Close

Neli kalevlast kerkisid individuaalselt VTB Ühisliiga tippu

-Kristjan Kitsing | Foto: Siim Semiskar

-Kristjan Kitsing | Foto: Siim Semiskar

BC Kalev/Cramo tegi tänavu VTB Ühisliigas oma ajaloo parima põhihooaja ja alustab sel reedel Kaasanis oma esimest play-off seeriat. Eduka hooaja taga seisab suurepäraselt komplekteeritud meeskond, kelle hulgast koguni neli mängijat troonivad statistikatabelite tipus.

Kasulikkuse teguri edetabelit juhib Arnett Moultrie, kelle vastav näitaja on 22,61. Novembris Kaleviga liitunud ja aprillis Ühisliiga kuu parimaks mängijaks valitud endine Philadelphia 76ersi mängumees on senise 18 kohtumisega kogunud keskmiselt 19,9 punkti ja 7,2 lauapalli, olles mõlema näitaja poolest ka oma meeskonna parim.

Vaheltlõigete arvestuses on põhihooaja edukaim olnud Chavaughn Lewis, kes on 24 kohtumise jooksul võtnud vastastelt keskmiselt 2,08 palli mängus. Temale järgneb Kalevi play-offi vastase Kaasani Unicsi ridadesse kuuluv Pierria Henry 1,83 vaheltlõikega mängu kohta.

Ühisliiga blokikuningas on Reggie Lynch. 2016/17 hooajal USA üliõpilasliigas tugeva Big Ten konverentsi parimaks kaitsemängijaks valitud Lynch on teinud tänavu Ühisliigas kaasa kõik 26 kohtumist ja blokeerinud keskmiselt 2,15 vastaste pealeviset mängus.

Eestlastest on suurepärase hooaja teinud Kristjan Kitsing, kes on Ühisliiga täpseim kolmepunktiviskaja. Eelmisel suvel Kaleviga taasliitunud 28-aastase ääremängija kaugvisete viskeprotsent on tänavu olnud muljetavaldav 53,85. Võrdluseks: läinud suvel meeskonnast lahkunud kalevlaste snaipri Gregor Arbeti kolmeste viskeprotsent polnud üheksa hooaja jooksul küündinud kordagi kõrgemale kui 42,2. Kitsing on tänavu Ühisliiga 26 mängus visanud keskmiselt 8,8 punkti.

scroll to top