fbpx
Close

Kalev/Cramo meistriks vedanud Carl Sooär: rohkem aega veedan ikka päris väljakul!

-Carl Erich Sooär | Foto: Siim Semiskar

-Carl Erich Sooär | Foto: Siim Semiskar

BC Kalev/Cramo e-spordivõistkonna ja kogu e-liiga parimaks mängijaks kerkis 21-aastane Carl Sooär, kelle keskmine punktisaak oli koguni 26,2 silma mängus. Draft’ist valitud Sooär on aga arvestatav mängumees ka päris korvpalliväljakutel ning aitas Keila Korvpallikooli uueks hooajaks Saku I liigasse.

Viimasel paaril aastal harrastajate tasemel häid esitusi teinud Sooär jäi silma Keila Korvpallikooli lootsile Peep Pahvile, kes viskava tagamängija 2019/20 hooajaks taas oma tiimi võttis. See käik on end igati õigustanud, kuna pingilt sekkuv Sooär lõi läbimurretega teravust ja oli ohtlik ka kaare tagant, tuues keskmiselt 18 minutiga 12,8 punkti, 3,1 lauapalli, 1,6 tulemuslikku söötu ja 1,5 vaheltlõiget mängus.

Lisaks praeguse loo peategelasele kuulusid Kalev/Cramo e-võistkonda veel klubi töötajad Allan Siimann ja Harvis Mill, endised mängijad Madis Soodla ja Silver Jurno, endine peatreener Alar Varrak ning võõrjõuna tuli appi veel ka Kaspar Kitsing.

Carl, ütle ausalt, kas oled rohkem tunde veetnud korvpallisaalis või PlayStationi taga?

Kindlasti rohkem aega veedan ma ikka päris väljakul! PlayStationi taga teen kossu ainult vahel õhtuti kodus, kui mingisuguse pundi kokku saab.

Kuidas sattusid e-spordiliiga draft’i ja just Kalev/Cramo valikuks?

Tallinna Kalev/TLÜ eest samal turniiril mänginud tiimikaaslane Keilast ütles, et selline turniir on tulemas ja kuna mul oli (NBA 2K20) mängija juba olemas, siis otsustasin draft’i ankeedi ära saata ja sealt mind Kalev/Cramosse kutsuti.

Kelle vastu oli kõige põnevam mängida? Kellega läks kõige tulisemaks?

Eks seal oli päris mitu satsi, kes meid üllatada suutsid, aga kõige pingelisem oligi mängida finaalis Pärnu vastu, sest kuni finaalini olid nad jõudnud puhta lehega ja midagi head me sealt ei eeldanud.

Kas tuli üllatusena, et suutsid kõik vastased üle mängida ja MVP auhinna teenida?

Eks mingil määral tuli ikka üllatusena, sest seda mängu ma lähiajal nii tihedalt mänginud ei olnud, aga eks see selle pealt tuligi nii hästi välja, et kunagi nooremana on päris palju tunde läinud 2k mängimise alla.

Mida see kogemus Sulle peale ajaloolise e-tiitli veel andnud on?

Ma ei oskagi otseselt mingeid uusi kogemusi välja tuua, pigem ütleks lihtsalt, et oli põnev niimoodi mängida igasuguste erinevate Eesti klubide vastu ja näha, kuidas keegi oli selleks ette valmistunud. Huvitav oli muidugi see, et turniiri lõppseis oli peaaegu sama, mis Eesti meistriliigas. See lisas mängule veidi rohkem reaalsust (Naerab.).

Kas Sinu arvates peaks sellises formaadis võistlusega jätkama ka tavapärase elurütmi taastudes?

Kindlasti oleks selliste turniiride jaoks palju huvilisi, aga arvan, et päris samamoodi see turniir välja ei kukuks, sest nii palju meistriliiga mängijaid ei osaleks. Ilma eriolukorrata on ikka huvitavam jälgida päris korvpalli.

Kas millalgi tuleb aeg, kus e-sport asendab klassikalise spordi?

Ma arvan, et päris nii kaugele need e-spordiliigad kohe kindlasti ei jõua, et nad päris spordi üle võtaks. Vahet ju tegelikult ei ole, kui reaalseks need mängud kunagi lõpuks lähevad – see kõik on ikkagi virtuaalne ja see ei tee asja nii emotsionaalseks ja huvitavaks kui päris elus.

Kas kuulud ka uuel hooajal Keila võistkonda? Mis on tiimi ja Su enda eesmärgid esiliiga debüütaastal?

Eks ole näha, mis suvi toob, aga kindlasti teen ma palju trenni ja hoian end vormis. Isiklikuks eesmärgiks oleks kindlasti anda endast kõik, mis võimalik, et võistkond esiliigas pigem sinna esiridadesse saada. See ei ole tegelikult üldse ebareaalne, aga selle jaoks peab iga mees endale samasugused eesmärgid seadma ja olema hingega asja juures.

scroll to top