fbpx
Close

Peep Pahv: see, mida Linamäe ja Valdmaa Kalev/Cramot vedades on teinud, väärib ordenit

-Toomas Linamäe | Foto: Siim Semiskar

-Toomas Linamäe | Foto: Siim Semiskar

Koroonaviirusest tingitud ülemaailmse pandeemia tõttu on kahtluse alla sattunud meie esiklubi BC Kalev/Cramo jätkamine sellisel tasemel, kus rohkem kui kümnendi jagu Eesti rahvast rõõmustatud on. Eesti korvpall 100 erilehe jaoks antud intervjuus sõnas kogenud spordiajakirjanik Peep Pahv, et selle klubi sellisel kujul lõpetamine oleks korvamatu hoop kogu meie korvpallile.

“Kalev/Cramo kadumine oleks minu arvates katastroof. See, mida Toomas Linamäe ja Ivar Valdmaa klubi vedades on teinud, väärib ordenit. Nad on hoidnud Eesti korvpallil sidet väga tugeva klubisarjaga ja oleme tänu neile näinud igal aastal siin Moskva CSKA-d, Moskva oblasti Himkit ja varasemalt Kaunase Žalgirist. Selle kontakti katkemine oleks kindlasti löök kogu Eesti korvpallile. Me räägime siin Eesti koondise tuumikust – Janari Jõesaar, Kristjan Kitsing, Sander Raieste,” selgitas Pahv oma mõtet.

Kümmekond aastat noortetreenerina töötanud Pahv lisas: “Meil peab olema vähemalt üks võistkond, kes mängib tipptasemel, olgu selleks VTB Liiga või mingi eurosari. See peaks olema koht, kuhu noored tahaksid tulla ja püüelda. Nagu vanasti, et kui sind Kalevis polnud, siis sa polnudki korvpallur. Selline mentaliteet võiks ka praegu olla. Nagu Leedus, kus kõik noored tahavad Žalgirisesse jõuda.”

Pahvi sõnul võib Kalev/Cramole ette heita, et seniste tegemiste juures pole võetud südameasjaks noori üles tuua. “Tegelikult peaks seal süsteemis olema kaks-kolm noorema põlve mängijat, nagu praegu Raieste, keda kasvatada ka tuleviku jaoks. Eestis üldiselt ei osata noori kasutada ja neid mängu sisse tuua,” arvas ta.

Loe täispikka intervjuud siit: INTERVJUU | Peep Pahv – mees nagu orkester ehk Keila autobaasist spordiajakirjanduse tippu

scroll to top