fbpx
Close

Optibet Rahvaliiga favoriidid pidasid trilleri, kus võitja selgus viimasel sekundil

-Herki Rank | Foto: Siim Semiskar

-Herki Rank | Foto: Siim Semiskar

Optibet Rahvaliigas peeti Põhja regiooni Weekend sarja kõrgemas divisjonis möödunud pühapäeval kaks väga tulist kohtumist, kus ühes neist sai liiga esiotsatiimide ja suurfavoriitide põhimõttelises vastasseisus dramaatilise ühepunktilise võidu Mediq Eesti.

Enne kohtumist liigatabelis mõlemad kahe kaotuse peal olnud Mediq Eesti (6-2) alistas Ehtoni (6-3) viimase sekundi vabaviskest 78:77 (21:19, 17:22, 11:18, 31:18). Kohtumise lõpp kujunes ülimalt dramaatiliseks, kui neljandal perioodil 31 silma visanud Mediq Eesti tõmbas võidu välja täiesti kohtumise viimasel hetkel.

Kohtumise viimane rünnak oli viigiseisul 77:77 kasutada Ehtonil, kuid nende raske viskeüritus ei tabanud. Mediq Eesti tsenter Herki Rank hankis lauapalli ning veel enne mänguaja lõppemist tehti talle viga. Rahvaliigas novembri üheks silmapaistvamaks mängijaks valitud Rank tabas joonelt kahest ühe ja tõi oma tiimile väärtusliku võidu.

Mediq Eesti resultatiivseim oli neli kaugviset sopsanud Ragnar Koppel, Rank tõi lõpuks 16 silma ja Peedu Tammistu lisas 14 punkti. Ehtoni poolel vastasid Teet Reinson 14, Meelis Teär ja tiimiga värskelt liitunud Kristjan Makke 13 ning Andres Kuuse 12 silma.

Teises Arctic Sport divisjoni mängus sai valitsev meister KK Pelgulinn suureskoorilises matšis 92:81 (24:26, 26:18, 18:13, 24:24) jagu Audentesest. Võitjate poolel hiilgasid võrdselt 25 punktiga Henry Ahven ja Martin Pingin. Viimane tabas seejuures ka viis kaugviset. Audentese kasuks skoorisid kõige enam Karro Haav ja lausa 7 kolmest tabanud Reigo Nõmm, vastavalt 23 ja 22 punkti.

Arctic Sport divisjoni TULEMUSED ja LIIGATABEL.

Kolm kohtumist peeti ka Spalding divisjoni ehk II divisjoni vahegruppides, kus võidulisa teenisid C-vahegrupis Sportsbet ning D-vahegrupis Coop/Mefab ja Retlar/BC Forwards. Individuaalses plaanis väärib märkimist MGT Teami 76:61 üle mänginud Sportsbeti tagamehe Juri Titovi viskekontsert, kui viie tabatud kolmese kaasabil kogunes lõpuks 31 punkti.

Spalding divisjoni tulemused (C-VAHEGRUPP ja D-VAHEGRUPP) ja liigatabelid (C-VAHEGRUPP ja D-VAHEGRUPP).

Optibet Rahvaliiga Põhja divisjon koosneb hooajal 2019/20 Weekend ja Regular sarjadest. Weekendi näol on tegemist mugavusformaadiga, kus mängud toimuvad nädalavahetuseti TTÜ spordihoones ning meeskondadel on kogu mängudeks vajalik ära korraldatud. Regular sarjas korraldavad võistkonnad oma kodumänge ise. Mõlemad sarjad on veel omakorda jagatud kaheks tugevusgrupiks ehk I ja II divisjoniks.


Rahvaliiga nimitoetajaks on teist hooaega järjest Optibet, ametlikuks joogipartneriks A Le Coq, varustuspartneriks FIFAA (läbi Spaldingu kaubamärgi) ning auhinnalauda on lubanud täita Kuulsaal, Fit 360, Mediq24.ee, Maremark ja Tarbatu Tervisepark.

Tarbatu Tervisepargi näol on tegemist ka Optibet Rahvaliiga ametliku tervisepartneriga, kus kõigil liigas mängivatel palluritel on läbi hooaja kõik teenused (k.a. spordimassaaž) 20% odavamad! Kui juba enne hooaega on vaja oma muredele lahendust leida, siis tasub Tarbatu Tervisepargiga ühendust võtta meiliaadressil nele@tervisepark.ee või broneerida aeg nende veebilehel.

Optibet Rahvaliiga kohta saab lisainfot ja küsimused võib esitada meiliaadressil info@rahvaliiga.ee.

scroll to top