fbpx
Close

Priit Lehismets Kalev/Cramo meeste tervisest: oleme täitsa piiri peal, aga kestame hooaja lõpuni ära!

-Priit Lehismets | Foto: Siim Semiskar

-Priit Lehismets | Foto: Siim Semiskar

BC Kalev/Cramo korvpallimeeskonnal on käimas hooaja kõige olulisemad hetked, kus tuleb olla maksimaalses löögihoos. See tähendab, et meeletu koormuse all toimetavad nii mängijad kui ka abipersonal, eesotsas füsioterapeutide Priit Lehismetsa ja Harvis Milliga.

Korvpall24.ee portaal suhtles Lehismetsaga teisipäeval pärast Eesti meistrivõistluste poolfinaalseeria kolmandat mängu Pärnu Sadamaga, et vaadata ette VTB Ühisliiga veerandfinaalseeriale Kaasani Unicsi vastu.

“Suuri vigastusi meil ei ole, aga on hästi palju selliseid pisiasju – “ahhilkad”, põlved jne. Sel aastal on meil õnneks läinud, sest kui (Ivan) Almeida välja jätta, siis pole ühtegi suuremat vigastust olnud. Aga nüüd oleme ikka täitsa piiri peal juba. Kui pealikud saaksid aru, et nüüd on vaja natukene koormust alla võtta, et Unicsi vastu särtsu täis olla, siis oleks hästi,” rääkis meeste tervise eest vastutav Lehismets.

Viimasest Pärnu mängust jäi eemale Chavaughn Lewis, kes sai seeria teises kohtumises hüppeliigesevigastuse, mis Lehismetsa sõnul osutus õnneks küllalt kergeks. Unicsi vastu mängimist tagamehe jalg kindlasti segada ei tohiks.

Kuigi Kalev/Cramo mängis Pärnu vastu esmaspäeval ja teisipäeval kaks play-off mängu järjest, siis juba päev hiljem planeeriti alustada ettevalmistust Kaasani mänguks. “Homme (kolmapäeval – toim.) on meil trenn. Proovisin võidelda, et ei teeks trenni, kuna mängijatele on olnud praegu jõhker koormus. Mina seisan mängijate tervise eest ja pean pealikuga võitlema selle nimel, et kõik oleks terved,” muigas Lehismets, kelle sõnul on meestel palju pisitraumasid, mis ühel hetkel võivad koormuste tõttu tõsiseks muutuda.

-Harvis Mill ja Priit Lehismets | Foto: Siim Semiskar

Cramo meeste hetkeolukorda kõige paremini aduva Lehismetsa sõnul on hetkel peamine mure Lewise, Erik Keeduse ja Reggie Lynchiga. Keedusel lõi enne kolmandat Pärnu mängu üles põletik kannakõõluses ja Lynchil oli vigastatud näpp tugevalt teibitud. “Kristjan (Kangur) on lihtsalt juba vanem mängija ja talle tuleks nagunii puhkust anda. Otsime pidevalt neid võimalusi, aga kogu võistkonda ei saa ju puhkama panna, keegi peab mängima ka,” sõnas Lehismets.

Füsioterapeut käis seejärel läbi kõik kalevlaste murekohad: “Praegu on meil näiteks Lewisel hüpekas, Kitsingul põlv, Tanel Sokul oli põlv, nüüd sai korda, Lynchil on näpp, Keedusel achilleus, (Tony) Wrotenil selg, Kanguril selg. Mis veel…? Madis (Soodla) on terve. Branko (Mirkovic), temal on ka koguaeg kuskilt midagi…, (Maksim) Salaš sai eile jõhkra puuka. Meil on 13 mängijast kaheksal midagi viga, aga kõik on sellised mured, millega saab mängida.”

Kokkuvõttes on Lehismetsa sõnul tänavune hooaeg tema hinnangul kulgenud hästi, kuna ainuke suurem trauma on olnud tänaseks klubist lahkunud Ivan Almeida jalahäda. “Ülejäänud on kogu aeg rivis olnud, kaks-kolm päeva on oldud erinevate kergemate asjadega eemal.”

Lehismets kinnitas poolehoidjatele, et Unicsi mängude eel fännidel pabistada ei tasuks: “Eks kõik kestavad hooaja lõpuni ära, aga oleme täitsa piiri peal. Väsimuse pealt ongi loogiline, et tekkivad vigastused. Tuleb lihtsalt targalt käituda. Samas, treenerid väga ei taha rihma lõdvemaks lasta. Eks minul ja Harvisel on hooaja lõpuni vaja kõvasti rabada ja teeme nii palju, kui saame. Teibime, soojendame ja külmetame, niipalju kui võimalik on.”

(2) Kaasani Unics – (7) BC Kalev/Cramo veerandfinaalide ajad:

1. mäng: 3. mai Kaasanis
2. mäng: 5. mai Kaasanis
3. mäng: 8. mai Tallinnas
4. mäng*: 10. mai Tallinnas
5. mäng*: 13. mai Kaasanis

* 4. ja 5. mäng peetakse vajadusel.

scroll to top