fbpx
Close

Kalev/Cramo lõpetas Almeidaga lepingu, Wroteni katseaega soovitakse pikendada

-Ivan Almeida | Foto: Siim Semiskar

-Ivan Almeida | Foto: Siim Semiskar

Neljapäeval tuli avalikuks, et pikalt BC Kalev/Cramo juurest vigastuse tõttu eemal olnud Roheneemesaarte tagamängija Ivan Almeidaga on jõutud kahepoolsele kokkuleppele lepingu lõpetamises.

“Kinnitan seda!” vastas Kalev/Cramo mänedžer Kaarel Sibul Korvpall24.ee esimese pärimise peale ja lisas: “eile jõudsime lahenduseni. Võin öelda, et mõlemad pooled jäid kokkuleppega rahule.”

Almeida üle on viimastel kuudel olnud meedias spekulatsioone, kuid nüüdseks on 29-aastane korvpallur vaba mees. Kalev/Cramo särgis tegi ta kaasa 5 mängu VTB Ühisliigas (keskmiselt 23,4 minutit, 16,6 punkti, 4,6 lauapalli, 2 korvisöötu ja 1,8 vaheltlõiget) ning 5 mängu ka Eesti-Läti korvpalliliigas (keskmiselt 21,8 minutit, 12,8 punkti, 5,2 lauapalli, 3,2 söötu ja 2 vaheltlõiget).

Kalev/Cramol on koosseisus nüüd taas kuus välismängijat, mis on ka mõlemas liigas mänguks ülesandmise piirang. Veel pole 100% kindel, et sellise rivistusega hooaja lõpuni minnakse, kuna viimase täiendusena tiimi lisatud tagamehel Tony Wrotenil on kohe-kohe katseaeg lõppemas.

“Praegusel hetkel me kedagi juurde ei otsi, aga Wrotenil on veel katseaeg. See saab kohe-kohe läbi, aga me üritame temaga rääkida ja pikendada katseaega paari nädala võrra, sest on näha, et ta siiani pole veel vormis. Sellest, mis tal sees on, on veel tükk maad minna. Meil on tulemas vähe tähtsamad mängud tugevamate vastastega, kui need, kelle vastu ta nende söötudega on hiilanud. Tahame saada temast parema pildi ette,” selgitas Sibul olukorda.

Mänedžeri poolt juba mainitud kahe viimase Eesti-Läti korvpalliliiga mängu protokolle sirvides võib näha, et Wroten jagas Jekabpilsi vastu 27 minutiga koguni 22 korvisöötu ja Tartu Ülikooli vastu 26 minutiga 14 söötu.

Sibula sõnul tahetakse aastaid tagasi NBA klubis Philadelphia 76ersi küllalt suures rollis olnud 25-aastasele mängumehele anda veel võimalust ennast tõestada, kuna mänedžeri sõnul ta üritab kõigest väest ja mehele endale käib ka närvidele, et asjad platsil alati välja ei tule.

“Üks asi on tema füüsiline vorm, aga teine külg on see, et ta pole nii kaua mänginud. Ega kui pool aastat pole palli käes hoidnud, siis see ei tule üleöö kohe,” arvas Sibul lõpetuseks.

BC Kalev/Cramo jätkab mängudega esmaspäeval 4. veebruaril, kui VTB Ühisliiga raames võõrustatakse Kalevi spordihallis Riia VEF-i.

scroll to top