Kalev/Cramo lustis kodusaalis Tartu Ülikooli vastu, Valga-Valka võitis kodus Valmierat

-BC Kalev/Cramo - Tartu Ülikool | Foto: Siim Semiskar

-BC Kalev/Cramo – Tartu Ülikool | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas toimus kolmapäeval neli kohtumist. BC Kalev/Cramo alistas igipõlises duellis kindlalt Tartu Ülikooli, BC Valga-Valka/Maks&Moorits sai kodus väärt võidu Valmiera Glass VIA üle. Teistes mängupaarides saatis edu Riia VEFi ning BK Ogret.

BC Kalev/Cramo (16-2) – Tartu Ülikool (8-8) 104:71 (26:15, 19:17, 32:14, 27:25)

Alati oodatud vastasseisu alustas paremini kodus mänginud Cramo, kui Branko Mirkovici 4-punkti rünnak tõi tabloole numbrid 11:0. Tartlased said esimesest ehmatusest üle ning jõudsid Arnas Velicka ja Julius Kazakauskase vedamisel seisuni 11:13. Veerandaja lõpuks pääses kalevlaste võimsus maksvusele ning kodumeeskonna eduseis kasvas kahekohaliseks. Kuigi Cramol said täna puhkust Kristjan Kitsing, Tanel Sokk ja Chavaughn Lewis, jätkus väljakuperemeeste üleolek ka teisel neljandikul. Maksim Salaši vabavisete järel juhtis Eesti meisterklubi juba 39:19. Ülikoolilinna 9:0 spurt tõi külalised poolaja lõpuks oluliselt lähemale, et Cramo lõpetas esimese mängupoole 13-punktilises eduseisus.

Kolmandal veerandajal panid Donaldas Kairyse hoolealused jõuvahekorrad lõplikult paika. Esimese kuue minutiga tehtud 23:4 vahespurt võttis edasiselt mängult pinged maha. Kõik veerandajad võitnud Cramo eduseis kujunes lõpuks 33-punktiliseks. Ladusat rünnakut viljelenud kalevlased tabasid väljakult 53% visetest ning kogusid 30 resultatiivset söötu.

Cramo edukaim korvikütt Branko Mirkovic tabas kuus kaugviset ning kogus 23 punkti. Arnett Moultrie lisas 17 minutiga 20 punkti ja 7 lauapalli. Reggie Lynch panustas võitu 15 silma ja 9 lauapalli. Maksim Salaš tõi 15 punkti, 5 lauapalli ja 4 korvisöötu. Janari Jõesaare arvele kanti 11 punkti. Tony Wroten andis 8 punkti kõrvale 14 korvisöötu ning on viimases kahes kohtumises jaganud keskmiselt 18 tulemuslikku söötu.

Tartlaste parimana viskas Märt Rosenthal 16 punkti ja hankis 6 lauapalli. Tautvydas Slezas sai 14 punkti, 18 lauapalli ja 6 sööduga kirja võimsa kaksikduubli. Joonas Anton Jürgenstein lisas 10 silma. Arnas Velicka ja Kent-Kaarel Vene tõid kumbki 9 punkti.

BC Valga-Valka/Maks&Moorits (4-13) – Valmiera Glass VIA (6-13) 74:69 (15:16, 14:14, 22:27, 23:12)

Valgas peetud mängu avapoolajal kumbki meeskond skooritegemisega ei hiilanud ning pikemale vaheajale mindi külaliste napis 30:29 eduseisus. Kolmandal veerandajal vahetus juhtiv meeskond koguni kümnel korral, kuid Valmiera 7:0 lõpuspurt viis nad otsustavale veerandajale vastu 6-punktilises paremuses. Viimasel mänguperioodil tõusis Valga veduriks Stephen Brown, visates kodumeeskonna esimesest 15-st punktist 13. Browni korv 2:38 enne lõpuvilet viis Valga 68:66 juhtima ning saadud initsiatiivi enam käest ei antud.

Üleplatsimeheks tõusnud Stephen Brown tõi Valga kasuks 26 punkti ja 5 vaheltlõiget. Kristaps Miglinieks lisas 11 silma. Timo Eichfuss ja Guntis Sipolinš (11 lauapalli, 4 söötu) lisasid kumbki 10 punkti. Taas Valgaga liitunud Egert Haller viskas 22 minutiga 6 punkti ja hankis 4 lauapalli.

Valmiera resultatiivseim oli Janis Kaufmanis 12 punkti ja 5 lauapalliga. Oto Grinbergs tõi 11 ning Janis Engers 10 silma.

Teistes kohtumistes said kindla võidu kirja Riia VEF ja BK Ogre, olles vastavalt Läti Ülikoolist 82:70 (Andrews 15, Zack 14 – Mezulis 15, Birkans 12, Arnitis 12) ning Jekabpils/SMScredit.lv meeskonnast 113:68 (Zebergs 16, Dargais 15, Apsitis 15 – Gilmore III 27, Stelmahers 12) paremad.

Järgmine mäng OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas toimub neljapäeval, 31. jaanuaril. Vastamisi lähevad Riia VEF (18-2) ja TalTech (10-8).