fbpx
Close

Kuidas 36-aastasena Tartu vastu visata 23 punkti? Branko Mirkovic: treenides, ainult treenides!

-Branko Mirkovic | Foto: Siim Semiskar

-Branko Mirkovic | Foto: Siim Semiskar

Kolmapäeval kohtusid OlyBet Eesti-Läti korvpalliliigas kaks igipõlist rivaali BC Kalev/Cramo ja Tartu Ülikool. Palju vägevaid omavahelisi lahinguid pidanud tiimide kaalukausid vajusid sel korral selgelt Tallinna klubi poole, kui Cramo teenis 104:71 võidu. Üleplatsimehena viskas võitjate serblasest tagamees 23 punkti.

“Me valmistusime raskeks mänguks ja tegime hea esituse. Hea on näha, et selle tulemuseks oli suur võit,” kommenteeris Mirkovic pärast matši oma lapsi käekõrval hoides Korvpall24.ee portaalile.

Küsimuse peale, mis oli tänase mängu põhiliseks võidufaktoriks, vastas kogenud tagamees veendunult: “Kaitse! Kindlasti kaitse. Just kolmandal veerandil saime mängu eriti hästi käima, kui lasime neil 14 punkti visata, aga ise vastasime 32 silmaga. See hävitas vastaste võitlusvaimu ja sai otsustavaks.”

36-aastasena on Mirkovic endiselt Kalev/Cramo üks silmapaistvamaid mängijaid ning ka selles kohtumises sai ta 25 minutiga kirja 23 punkti, tabades seejuures kaheseid 2/2 ja kolmeseid koguni 6/9.

Mees ise teab täpselt, kuidas ta suudab sellises vanuses veel kõrgel tasemel korvpalli mängida: “Pidev treenimine ja ainult treenimine! Natuke on talenti ka, aga kõige olulisem on pidev harjutamine.”

“Ma usun, et me oleme praegu heas seisus ja meil on VTB Ühisliigas korralikud võimalused play-offi pääseda ja seal hästi esineda. Meil on lähiajal tulemas olulised mängud, mis on vaja võita ja loodan, et publik on tulemas meid suurel arvul toetama ja võidule aitama,” vaatab Mirkovic tulevikku positiivse pilguga.

Kalev/Cramo meeskond säilitas üsnagi pingevabaks mänguks kujunenud matšis fookuse kuni lõpuni ning Mirkovici sõnul oli suur roll selles peatreener Donaldas Kairysel: “Peatreener sundis meid sellise keskendumisega mängima ning loodame, et see kandub ka edasistesse mängudesse.”

Järgmise kohtumise peab Kalev/Cramo 4. veebruaril taas koduses Kalevi spordihallis, kui VTB Ühisliiga raames võõrustatakse lätlaste Riia VEF-i, kellele võõrsil alla jäädi.

scroll to top