Tallinna Kalev kerkis võiduga esiliigas teiseks, Estiko alistas tugeva lõpuspurdiga Paide

-Artur Liiv | Foto: Siim Semiskar

Saku I liigas toimus kolmapäeval kaks kohtumist. KA Tallinna Kalev/TLÜ (10-4) alistas tabeli viimase TÜ/Kuremaa (1-13) 107:76 (23:13, 28:27, 29:20, 27:16), Tartu Kalev/Estiko (7-7) oli 82:68 (20:26, 24:17, 15:16, 23:9) üle Paide Viking Window (6-8) meeskonnast.

Kalevlased võtsid võõrsil ohjad varakult enda kätte, juhtides kahe ja poole minutiga 14:2. Sarnane vahe püsis kuni poolaja lõpuni, kui tabloo näitas külaliste 51:40 paremust. Kolmandal veerandajal jõudisd tartlased korraks seitsme punkti kaugusele (49:56), kuid kohe vastasid kalevlased 11:0 spurdiga ning kasvatasid otsustava neljandiku eel eduseisu 20-punktiliseks. Viimane mänguperiood kujunes tulemuse vormistamiseks ning lõpuvile kõlades võisid külalised tähistada teist järjestikust vähemalt 30-punktilist võitu. Tallinna Kalev tabas väljakult 56% sooritatud visetest, sh kolmeseid 12/21 (57%).

Võitjatest jõudsid koguni seitse mängijat kahekohalise punktisummani. Marcus Merimaa tõi parimana 21 punkti. Kiur Akenpärg lisas 16 silma. Erik Lutsu arvele jäi 14 silma ja 8 lauapalli. Ilja Stankevits viskas 12 punkti ning hankis 7 lauapalli. Võrdselt 11 punkti panustasid Daniel Beilinson ja Kiur-Thomas Vehmanen (3 vaheltlõiget). Hendry Engelbrecht sai kirja 10 punkti ja 8 lauapalli.

Tartu Ülikooli tulemuslikem oli Märt Tralla 13 punkti ja 6 lauapalliga. Sverre Aav lisas 10 silma ja 5 lauapalli. Sten Lillemägi ning Jaanus Annok tõid võrdselt 9 punkti.

Teises Tartu osalusega mängus jäi Estiko mängu alguses 1:13 kaotusseisu, kuid suutis koduseinte toel peagi mängu tagasi tulla. Terve teise veerandaja tagaajaja rollis olnud Estiko pääses Taivo Jäämetsa korvidest poolaja lõpuks 44:43 juhtima. Väga võitlusliku kolmanda veerandaja jooksul käis eduseis käest-kätte ning viimasele vaatusele mindi vastu viigiseisul 59:59. Paeluv heitlus jätkus seisuni 66:66, kuid tartlaste vägev 16:2 lõpuspurt oli Paide jaoks liiast. Külalised Kesk-Eestist olid tõsistes raskustes kahepunktivisetega, millest korvi leidis vaid iga neljas üritus (9/36).

Estiko resultatiivseim oli Jano Kunts 15 punkti (vabavisked 9/10) ja 7 sööduga. Silver Leppik tõi 14 punkti ja 4 vaheltlõiget. Marten Järviku arvele kogunes 13 silma ja 5 lauapalli. Artur Liiv oli lähedal kaksikduublile (10 punkti, 9 lauapalli).

Paide kasuks viskas Sten Olmre 14 punkti. Saamuel Rõigas lisas 11 punkti, 10 lauapalli ja 4 söötu. Karl-Kristjan Vaab panustas 10 silma ja 5 lauapalli.