Veideman sai võidumängus käe valgeks alles viimasel minutil

-Rain Veideman | Foto: Stings Mantova Facebook

Rain Veidemani koduklubi Mantova Pompea sai kolmapäeval Itaalia esiliiga ehk Serie A2 19. vooru kohtumises kolmanda järjestikuse võidu. Võidukalt jätkas ka Kaspar Treierita mänginud Montegranaro XL Extralight.

Rain Veideman ja Mantova Pompea alistasid võõral väljakul Piacenza Assigeco tulemusega 71:61 (13:21, 22:12, 15:16, 21:12).

Algviisikus alustanud Veideman sai esimese 8 minuti jooksul kirja vaid ühe lauapalli, ühe pallikaotuse ning 2 viga, misjärel vahetati eestlane pingile. Mantova kaotas avaveerandi 13:21, kuid tegi teise perioodi alguses 11:0 spurdi ning oli poolajaks ees 35:33. Veideman pääses uuesti platsile teise veerandi keskel, kuid ühtegi pealeviset ta avapoolaja lõpuni ei sooritanud.

Kolmandal perioodil pääses Piacenza ühe-kahe korviga ette, kuid veerandaja lõpuks suutis Mantova taastada ühepunktilise eduseisu 50:49. Veideman viibis väljakul terve kolmanda veerandaja ning sooritas selle aja jooksul ühe kolmepunktiviske, mis ei tabanud. Viimase veerandi alguses jätkus punkt-punkti heitlus ja eduseis vahetus neljal korral, kuid 4.19 enne mängu lõppu leidis Veideman sööduga Tommaso Raspino, kes tabas kolmepunktiviske ning sealt edasi hoidis Mantova oma eduseisu kindlalt lõpuni. Veideman sai käe valgeks alles 47 sekundit enne lõpuvilet, kui ta tabas kahest vabaviskest ühe. Mängu lõpuni tabas ta veel 4 vabaviset.

Mantova eest enim, 32 minutit ja 40 sekundit väljakul viibinud Veideman viskas 5 punkti (kahesed 0/1, vabavisked 5/6), võttis 3 lauapalli, andis 2 resultatiivset söötu, sooritas ühe vaheltlõike ning tegi 2 pallikaotust ja 2 isiklikku viga. Vastased tegid tema takistamisel 7 viga.

Võitjate poolelt olid heas hoos Riccardo Visconti ja Tommaso Raspino, kes viskasid vastavalt 17 ning 15 punkti. Piacenza resultatiivseim oli 15 punkti visanud Andy Ogide.

Kaspar Treieri koduklubi Montegranaro XL Extralight sai võõrsil lisaajal jagu Ferrara Bondist 99:95 (19:22, 25:20, 28:26, 13:17, 14:10).

Montegranaro kaotas avaveerandi 19:22, kuid juhtis poolajaks 44:42 ning läks neljandale perioodile vastu 72:68 eduseisus. 2.07 enne normaalaja lõppu oli Montegranaro veel 7 punktiga ees (85:78), kuid seejärel tegi Ferrara 7:0 spurdi ja viis kohtumise lisaajale. Lisaajal suutis Montegranaro oma paremuse siiski maksma panna.

Treier, kes vaevleb endiselt põlveprobleemi käes, Montegranaro eest väljakul ei käinud.

Montegranaro parim oli kaksikduubli teinud LaMarshall Corbett, kes viskas 27 punkti ja võttis 10 lauapalli. Kaotajate poolelt vastas Folarin Campbell 29 punktiga.

Mantoval on nüüd kirjas 9 võitu ja 10 kaotust, millega tõusti Serie A2 idadivisjonis 8. kohale. Montegranaro jätkab 15 võidu ning 4 kaotusega kõrgel 2. kohal.