fbpx
Close

Indrek Reinbok: Wroten vajab enda käimasaamiseks aega, kuid tema potentsiaali on näha

-Indrek Reinbok | Foto: Siim Semiskar

-Indrek Reinbok | Foto: Siim Semiskar

BC Kalev/Cramo korvpallimeeskonnas tegi pühapäevases 100:66 võidumängus TalTechi vastu oma debüüdi alles reedel Tallinnasse jõudnud 25-aastane tagamängija Tony Wroten jr., kes enne 2015. aasta alguses saadud põlvetraumat oli Philadelphia 76ersis mängimas ennast liiga huvitavamate noormängijate sekka.

Tallinna Tehnikaülikooli vastu kogus Wroten 16 minutiga 4 punkti, 4 korvisöötu ja 3 lauapalli, kuid tegi ka 5 pallikaotust ja 5 isiklikku viga. Kuigi ajavahe tõttu ei tunne ameeriklane ennast veel kõige paremini, siis näitas ta kohati üsna kiireid samme ning nagu Martin Dorbek pärast mängu Delfile ütles, siis mitmed Wroteni söödud olid kalevlaste jaoks “liiga kiired” ja harjumatud.

Korvpall24.ee palus pärast TalTechi mängu kommentaare Kalev/Cramo abitreenerilt Indrek Reinbokilt, kellelt küsisime esiteks, kas Eesti-Läti korvpalliliiga keskmikega mängud on tiimi jaoks muutumas mõnusaks rutiiniks, kus saab erinevaid taktikaid ja koosseise katsetada.

“Meie jaoks on iga mäng tähtis ning ma ei ütleks, et selline matš rutiin oleks. Me peame igas mängus vaeva nägema, sest kõik vastased tulevad selles liigas meie skalpi jahtima. Me ei saa endale nendes mängudes lubada kehva keskendumist,” vastas Reinbok kindlameelselt.

TalTechi vastu jäid Cramo poolel eemale mängukeelu all olev Chavaughn Lewis ja Kristjan Kangur, keda vaevab kerge küünarnukitrauma. Kui arvestada ka endiselt jalavigastuse tõttu Eestist eemal olevat Ivan Almeidat, siis on tiimi nimekirjas koguni 14 tasemel mängijat, kellega annab erinevate vastaste vastu kombineerida.

“Kindlasti on 12 mängija korraga mängitamine rotatsioonis keeruline nii treeneritele kui mängijatele. Neid üles ja alla võnkeid tuleb selliselt kindlasti rohkem, aga nendega tuleb arvestada ja jääda rahulikuks,” peab Reinboki sõnul sügava koosseisuga jääma tähelepanelikuks.

Alles saabunud kunagine NBA mängumees Tony Wroten jr. oli Reinboki sõnul enne TalTechi vastu algviisikus väljakule jooksmist teinud tiimiga vaid ühe tõsisema trenni ja ühe visketreeningu. Seninähtu põhjal on abitreeneri sõnul selgelt ennatlik mingeid järeldusi teha: “Vara on veel. Tal on olnud pikk mängupaus ja ta vajab nii enda käimasaamiseks kui ka meie vahele sulandumiseks aega.”

“Selle trenni ja mänguga oleme näinud, mida ta on suuteline meile juurde andma küll. Potentsiaali on näha,” kinnitas Cramo abitreener. Milles see potentsiaal väljendub? “Tema trumbid on näha esimese guugeldamise peale. Ta on mängujuht, kes oskab sööta, ta on kiire ja läheb läbi. Oleme korduvalt rääkinud, et sellist mängijat me lisaks vajame.”

Kalev/Cramol on juba kolmapäeval Lätis kohtumine oma suure rivaali Riia VEF-iga ning kaugel pole ka 13. jaanuari VTB Ühisliiga mäng Minskis sealse Tsmokiga. Reinbok kinnitas, et Wroten tahetakse kiirelt meeskonda sulatada: “Kindlasti loodame temalt tugevat abi!”

scroll to top