fbpx
Close

Suurepärast visketabavust näidanud Kalev/Cramo teenis Wroteni debüütmängus linnarivaali üle kindla võidu

-Martin Dorbek | Foto: Siim Semiskar

-Martin Dorbek | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliiga pühapäevases ainsas mängus alistas BC Kalev/Cramo 34 punktiga TalTechi meeskonna.

TalTech – BC Kalev/Cramo 66:100 (21:24, 21:29, 8:26, 16:21)

Gregor Arbet viis TalTechi 3:0 ette, aga Kalev/Cramo vastas 7:0 spurdiga. Võõrustajad jõudsid veel 18:18 ja 20:20 viigini, ent teisele veerandajale läksid külalised vastu kolmepunktilises eduseisus. Tasavägine mäng jätkus, aga kalevlased olid siiski dikteerivamaks pooleks Martin Dorbeki juhtimisel. TalTech jäi veerandaja viimaste minutite eel kümnepunktilisse kaotusseisu ja lisaks ei saanud alaselja vigastuse tõttu mängu jätkata tiimi oluline lüli Jaan Puidet.

Poolajaks oli Kalev/Cramo haaranud 11-punktilise edu ja siit enam kodumeeskonda mängu tagasi ei lastud. Seisult 46:57 tehti 16:2 spurt ja neljas veerandaeg algas 79:50. Viimase kümne minuti jooksul võitjas enam kahtlust polnud ning Kalev/Cramo sai ühtlasi 100 punkti kirja.

Martin Dorbek tõi Kalev/Cramo parimana 18 punkti (visked väljakult 7/9). Reggie Lynch lisas 15 punkti (visked väljakult 6/8) ja 8 lauapalli ning Arnett Moultrie nimele jäi samuti 15 punkti (visked väljakult 6/7). Branko Mirkovic viskas 13 ja Kristjan Kitsing 12 silma. Meeskond tabas viskeid 69-protsendiliselt (38/55). Küünarnukitraumaga jäi kohtumisest eemale Kristjan Kangur.

TalTechi parim oli Levi Martin Giese 15 punkti ja 7 lauapalliga. Võrdselt 12 punkti tõid Oliver Metsalu (lisaks ka 7 lauapalli) ning Toomas Raadik. Visketabavus jättis võistkonnal soovida, milleks kujunes kokkuvõttes vaid 30% (21/68).

“Esimene poolaeg vajab kindlasti palju parandamist. Meil on pikem pink ja jooksime vastased üle, aga väga palju tegime pallikaotuseid ning ründelauas jäime hätta. Muutusime esimesel poolajal lohakaks ja peame korrektuure tegema. [Vaatamata vastase tasemest] peab kõikideks mängudeks valmis olema. Ei saa nii, et kui on nõrgem vastane, siis teeme rohkem pallikaotuseid kui mõne VTB klubi vastu. Meeskonnal on pikk pink. Mõnes mängus saavad kõik mehed mängida, mõnes mitte. Meile on aga kõik mängud tähtsad.” rääkis Martin Dorbek Delfile antud intervjuus.

Uue täienduse Tony Wroten Jr kohta, kes tõi täna 4 punkti, 3 lauapalli ja 4 korvisöötu, sõnas Dorbek: “Eks ta just tuli ning näha oli, et ajavahe ja magamatus teda segas. Esimene aasta ka ookeani tagant tulla ning see vajab palju aega kohanemiseks. Nagu näha, siis tema söödud on kohati kiiremad kui mehed selleks valmis on.”

“Ei ole osade meeste tegevusega absoluutselt rahul. Kui oled vähem saanud mängida, siis tuleb väljakul end tõestada ja võidelda. Lihtsalt tuima näoga edasi-tagasi joosta pole mõtet. Ei ole vaja sel juhul küsima tulla, miks vähe mängida saan. Katsume nüüd read korda saada ja ei hakka pikalt ette mõtlema järgmiste mängude osas,” ütles TalTechi peatreener Rait Käbin.

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliiga jätkub kolmapäeval, 9. jaanuaril, kui võistlustules on viis Eesti klubi.

scroll to top