Kalev/Cramo tegi taas kolmandal veerandajal vahe sisse ja sammus kindlalt finaali

-BC Kalev/Cramo - Pärnu Sadam | Foto: Siim Semiskar

-BC Kalev/Cramo – Pärnu Sadam | Foto: Siim Semiskar

Korvpalli Eesti meistriliiga teisipäevases esimeses poolfinaalmängus oli BC Kalev/Cramo 89:72 üle Pärnu Sadamast ning seeria 3-0 paremusega pääses valitsev Eesti meister finaali.

BC Kalev/Cramo – Pärnu Sadam 89:72 (23:17, 21:17, 30:16, 15:22)

Kodumeeskond asus 9:0 juhtima, kuid 2.11 enne avaveerandi lõppu oli juba Pärnu 17:14 peal. Kolm kaugviset järjest tabanud Kristjan Kitsing aitas aga Kalev/Cramo mõõnast välja ning teine veerandaeg algas võõrustajate 23:17 eduseisust. Tony Wroteni ja Tanel Soku kolmepunktivisetest paisus vahe 12 punktile ning Wroteni korvist siirduti poolajale seisult 44:34.

Reggie Lynchi pealtpanekust juhtisid kalevlased kolmanda veerandaja keskpaigas 21 punktiga ja sarnaselt seeria teisele mängule algas ka nüüd viimane neljandik seisult 74:50. Pärnakad tegid veel viisaka neljanda veerandaja, mis võideti 22:15, kuid Kalev/Cramo paremus lauavõitluses (39-35) ja parem visketabavus (51%-41%) tõid Tallinna klubile kokkuvõttes 17-punktilise võidu.

Reggie Lynch kerkis võitjate parimaks 17 punkti ja 6 lauapalliga. Tony Wroten püüdis kolmikduublit, kui tema nimele jäi 13 punkti, 9 korvisöötu ja 6 lauapalli. Tanel Sokk lisas 12 ja Kristjan Kitsing 11 silma.

Henri Wade-Chatman tõi Pärnu poolelt 14 punkti. Demetre Rivers ja Mihkel Kirves kogusid võrdselt 12 silma, kellest viimane võttis ka 8 lauapalli.

“Eks täna oli psühholoogiliselt hästi raske mäng. Teada oli, et vähem kui 24 tunni pärast on teine mäng. Me ei olnud täisjõus ka ja Demetre [Rivers] oli praegu täiesti läbi omadega. Poisid aga võitlesid ja seetõttu olin rahul. Kindlasti pole mõtted veel järgmises hooajas, vaid olulised medalimängud on ees. Kõige suurem klassinäitaja oli kvaliteet ja stabiilsus, mis käib meil üles-alla. Meil on palju õppida ning tänasel hetkel kindlasti on pronksmedal eesmärk. Nagu ütlesin peale esimest mängu, siis meil oli võimalus Kalev/Cramot üllatada, aga ei kasutanud seda kohe ära ja edasi oli juba keeruline. Vaatame, kes pronksiseerias vastu tuleb, mingit eelistust pole,” rääkis Pärnu Sadama meeskonna peatreener Heiko Rannula Tallinna TV-le antud intervjuus.

Päeva teises poolfinaalmängus heitlevad TalTech ja Tallinna Kalev/TLÜ.