fbpx
Close

TalTech mängis kindlana näinud eduseisu maha ja saatis Tallinna Kalev/TLÜ finaali

-Tallinna Kalev/TLÜ | Foto: Siim Semiskar

-Tallinna Kalev/TLÜ | Foto: Siim Semiskar

Korvpalli Eesti meistriliigas selgus BC Kalev/Cramo kõrval teine finalist, kui põnevusmängus alistas Tallinna Kalev/TLÜ 97:92 TalTechi.

TalTech – Tallinna Kalev/TLÜ 92:97 (27:29, 21:22, 32:17, 12:29)

Kodumeeskond alustas kohtumist paremini, juhtides esimesed kolm minutit, kuid skoorirohkelt kulgenud avaveerandi võitis Kalev/TLÜ 29:27. Külalised suutsid eduseisus püsida ning poolaeg lõppes 51:48. Seisult 59:61 tegi TalTech 7:0 spurdi ja Oliver Metsalu, Jaan Puideti ning Toomas Raadiku korvidest suurendasid võõrustajad viimaseks neljandikuks edumaa 12 punktile.

Kalev/TLÜ polnud veel aga murdunud. Ligi kahe minutiga tehti 11:1 spurt ning neljanda veerandaja keskpaigas oldi juba 84:83 peal. Gregor Arbet viis TalTechi uuesti juhtima, kuid Michael Kyre Buchanan ja Leemet Loik taastasid Kalev/TLÜ jaoks kolmepunktilise eduseisu. Sekundid kulgesid tasavägiselt ja Arbet vähendas 1.07 enne lõppu vahe minimaalseks. Vastased ei suutnud järgmisest rünnakust korvi tuua ning kõik võtmed olid TalTechi käes, aga Metsalu kaugvise ei tabanud ning Buchanan tuli seejärel vabaviskejoonele saata. Ameeriklane seal ei eksinud ning ülejäänud ajaga tegid võõrusajad veel kaks pallikaotust. Lõppskoori vormistas vabavisetest Ronald Eric McGhee Jr.

TalTech võitis lauavõitluse 42-41, seejuures ründelaua 22-15. Visketabavuses oli Kalev/TLÜ-l aga selgelt parem (52%-41%).

Ronald Eric McGhee Jr viskas Kalev/TLÜ parimana 25 punkti. Michael Kyre Buchanan lisas 22 silma ja 9 lauapalli, Damarcus Jamaal Harrison 13 ning Mario Paiste 12 punkti. Joshua Nofflet ja Leemet Loik tõid kumbki 10 punkti.

Gregor Arbet ning Jaan Puidet olid TalTechi resultatiivseimad 18 punktiga, kellest viimane kogus veel 9 lauapalli. Toomas Raadik kogus 15, Oliver Metsalu 14, Levi Martin Giese 11 ja Sander Viilup 10 silma.

“Poisid olid täna tulid. Olime juba mängu kaotamas, kui lasime kolme veerandajaga 80 punkti visata. Oliver Metsalu tegi meile pallikooli korvi all ja ei läinud asjad nii, nagu tahtnuks. Juba mõtlesin homse trenni peale pühade ajal. Neid võite ei tahtnud meil alguses üldse tulla, kõik libises käest ära, aga nüüd oleme selle tasa teinud. Eks me ikka väga-väga tahtsime täna seda võitu. Nagu ütlesin: usk kaob viimasena. Tänavakorvpalliski paned kaks kolmest ära ja oled jälle mängus. Alla ei tohi anda!” rääkis Kalev/TLÜ peatreener Martin Müürsepp Tallinna TV-le antud intervjuus.

Kas finaalis suudetakse selget favoriiti üllatada? “Ma arvan, et see kõik oleneb puhtalt Kalev/Cramost. Neil pole samasugust keskendumist, nagu VTB Ühisliigas. Eks Donaldas Kairys teeb oma tööd, aga me teeme ka kõik, et mängud oleksid finaaliväärilised. Kõik edasine on meie jaoks boonus,” lisas Müürsepp.

“12 punkti vahet, kümme minutit minna, null viga tablool ja pannakse üheksa punkti. Võime kohtunikke ja kõiki teisi sõimata, aga kui ise sellised oleme, siis polegi midagi teha. Ma ei saa öelda, et me poleks tahtnud kaitses kätte saada, aga pandi raskeid viskeid ka ära. Lihtsam oleks teha kolm viga, mängime 5-5 edasi ja kui jääb viimaste minutite peale ning on kümme vahet, siis on teine jutt. Tänane mäng ei oleks tohtinudki lõpu peale jääda. Viimane mäng oli rünnaku poolelt aga üks parimaid – kõik, kes väljakul käisid, andsid oma panuse. Mingitel hetkedel me ei saa enam kaitses paremini mängida ja au sel juhul vastasele,” rääkis TalTechi peatreener Rait Käbin, lubades, et pronksiseerias Pärnu Sadama vastu läheb põnevaks andmiseks.

scroll to top