fbpx
Close

Talts meenutab võtmerolli tõusnud Buchanani liitumist: ta oli nii ülekaalus, et ei osanud midagi oodata

Avatar
-Janar Talts | Foto: Siim Semiskar

Korvpalli Eesti meistrivõistlustel näeb selle hooaja kulminatsiooniks kahe Kalevi finaali, kui tiitli nimel hakkavad heitlema BC Kalev/Cramo ja Tallinna Kalev/TLÜ. Kui Cramo pääs finaali 3-0 võiduga Pärnu Sadama vastu oli oodatud tulemus, siis “väikese Kalevi” samade numbritega võit TalTechi üle oli pigem üllatuseks. Seda isegi Kalevi meeste jaoks.

“Kindlasti (oli see üllatus). TalTech oli ikkagi ju favoriit. Nemad lõpetasid põhiturniiri teisena ja said otse poolfinaali. Meie olime viimase play-offi koha peal. Ütleme nii, et need kaks play-off ringi tulid mõlemad mingil määral üllatusena, kui esimese võitsime 3:1 (Tartu Ülikooli vastu – toim.) ja teise 3:0. See näitab, et oleme saanud mingid asjad enda võistkonnas õigesse rütmi,” kommenteeris Tallinna Kalevi kogenud tsenter Janar Talts Korvpall24.ee portaalile.

Kui Eesti-Läti korvpalliliigas langes Kalev põhihooaja lõpuga sootuks play-offist välja, siis nüüd on mäng väga korralikult käima saadud. Talts kommenteeris tiimi ümbersündi nii: “Kui sada korda räägid ühte asja, siis lõpuks ju jõuab ikka kohale ka. Mõned asjad oleme selliselt paika saanud ja igaüks arvestab oma rolliga, mis tal võistkonnas on. Tagamängijad peavad teravusi looma, pikad peavad lauas käima. Nupud on praegu paigas. Vähemalt need esimesed kaks seeriat olid.”

Hooaja jooksul toonitas Talts mitmel korral ka Korvpall24.ee portaalile, et neil on vaja mehed mängima saada meeskondlikult. Kas see on lõpuks play-offis õnnestunud? “Seda on olnud rohkem kui varasemates mängudes. Eks meil ikkagi väga palju jääb veel tegemata. Ütleme nii, et arenguruumi oleks kõvasti veel, aga aasta on liiga lühike aeg selleks,” muigas aprilli esimeses pooles 36-aastaseks saanud Talts.

Seerias TalTechi vastu kerkis oodatult võtmemängijaks Kaleviga poole hooaja pealt liitunud ja Eestisse jõudes selges ülekaalus olnud 25-aastane ja 211 cm pikkune keskmängija Michael Buchanan. Seda, et mehest saab mõned kuud hiljem poolfinaalseerias otsustav tegija, ei osanud tol hetkel uskuda isegi karjääri jooksul kõike näinud Talts.

“Ta oli nii suur ja nii ülekaalus. Ma ütlen ausalt, ma ei osanud midagi oodata, mis sealt tuleb. Iga päev trenni tegi ta kaasa ja heas mõttes loom on ta küll – jaksab ja ei anna alla. Võhma tal jätkub. Katsu ise sellist keha ringi vedada iga päev, joosta ja mängida. Selle koha pealt on ta tubli olnud. Tartu ja TalTechi vastu oli meil korvi all eelis ja üritasime seda ka ära kasutada,” kiitis Talts kolmes mängus TalTechi vastu kokku 57 punkti ja 18 lauapalli kogunud Buchananit. “Me ka otsisime teda väga palju ja nii palju ta pusib, et ei ole lihtne ümber tema minna, ta on ikka nii suur.”

Finaalseerias, mis olemasoleva info põhjal peaks algama 16. mail, läheb Tallinna Kalev/TLÜ kokku liiga suurfavoriidi BC Kalev/Cramoga ning ka Talts tunnistab, et suurt võiduvõimalust neil ette näha pole. “Läheme üks mäng korraga peale, pingevabalt üritame oma asja teha. Proovime nii heas vormis olla, kui saame ning teeme nii hästi, kui oskame. Meie jaoks on juba finaali pääsemine suur asi, edasine on ainult boonuseks. Üritame sellest maksimumi võtta. Alla ei anna, aga ma ei hakka siin mingisugust Ameerika juttu ka rääkima, et läheme ja võidame kõik ära,” jäi pikaaegne Eesti koondise keskmängija realistiks.

scroll to top
Inline
Inline