fbpx
Close

Peatreener: Kadri-Ann Lass on parim kaitsemängija, kes iial Duquesne’i ülikoolis mänginud!

-Kadri-Ann Lass | Foto: Siim Semiskar

Tänavusel hooajal USA-s, Duquesne’i ülikoolis neljanda hooaja lõpetanud Kadri-Ann Lass pääses oma kolledži aasta naissportlase valimisel finaali. Duquesne’i korvpallinaiskonna peatreeneri Dan Burti sõnul oli 22-aastase eestlanna sportlik panus kõigi nelja ülikooliaasta jooksul silmapaistev.

“Oma nelja aastaga on ta korvpalliväljakul püstitanud mitmeid rekordeid ning teda peetakse parimaks kaitsemängijaks, kes iial Duquesne’i ülikoolis mänginud. Rünnakul on ta olnud samuti silmapaistev, kui visanud karjääri jooksul üle 1000 punkti ja hankinud rohkem kui 700 lauapalli,” kommenteeris Burt Lassi tutvustavas videoklipis.

Burti sõnul on Lass olnud ka silmapaistev õpilane ning aktiivne panustaja kogukonnas: “Kadri on ka väljaspool platsi olnud imetlusväärne. Keskkonnateaduste üliõpilasena on ta igal semestril saavutanud väga head tulemused. Ta on olnud väga aktiivne ka erinevates kogukondlikes projektides, mis on seotud Duquesne’i korvpallinaiskonnaga ning ka mujal. Taaskasutus ja emakese Maa eest hoolitsemine on Kadri jaoks väga oluline teema.”

Duquesne’i ülikooli aasta naissportlaseks valiti ujuja Abigail Stauffer. Lisaks Lassile olid finalistide hulgas veel ka jalgpallur Casey Aunkst ja tennisist Julianne Herman. Aasta meessportlase tiitel läks ameerika jalgpallurile Matt Fitzpatrickule.

Tänavusel hooajal kogus Kadri-Ann Lass ülikoolitiimi eest 32 mänguga keskmiselt 10,9 punkti, 5,8 lauapalli, 1,2 korvisöötu ja 2,2 blokki.

Kogu ülikoolikarjääri koondnäitajad olid eestlannal 120 mängu, 3844 minutit, 1358 punkti, 750 lauapalli, 282 blokki ja 211 korvisöötu. Karjääri keskmine visketabavus jäi tal väljakult 43,2% (sealhulgas kolmestel 34,5%) ja vabavisetel 67,7%.

scroll to top