TalTechi pingutustest jäi väheks: Tallinna Kalev/TLÜ on võidu kaugusel finaalist

-Ronald McGhee | Foto: Siim Semiskar

Korvpalli Eesti meistriliigas oli Tallinna Kalev/TLÜ laupäeval poolfinaalseeria teises mängus 94:86 parem TalTechist ning finaalkohast lahutab neid nüüd vaid üks võit.

Tallinna Kalev/TLÜ – TalTech 94:86 (22:18, 24:23, 17:24, 31:21)

8:2 algedu haaranud TalTech hoidis eduseisu kuus minutit, misjärel viis Janar Talts Kalev/TLÜ 13:11 ette. Initsiatiiv langes külaliste kätte ning Michael Kyre Buchanani 2+1 rünnaku toel võideti avaveerand 22:18. TalTech siiski ei lasknud vahel kasvada ja Toomas Raadiku kaugviskest pääseti omakorda 35:32 juhtima. Poolaja eel tegutses aga kodumeeskond kindlamalt ning Damarcus Jamaal Harrisoni viimase sekundi viskest siirduti puhkepausile seisult 46:41.

Tasavägiselt kulgenud kolmanda veerandajaga pääses TalTech Eric Scmalzi tabavast kaugviskest 65:63 juhtima. Kolm ja pool minutit hiljem oldi endiselt punktiga ees, aga seejärel tegi Kalev/TLÜ Ronald Eric McGhee Jr-i ja Harrisoni eestvedamisel 7:0 spurdi. 2.51 enne lõpuvilet tabas valusa kaugviske Kaido Saks ning Buchanani lähiviskest juhtisid võõrustajad kümne punktiga. Mitmel korral kahanes vahe veel kuuele punktile, kuid TalTech sellest enamat ei suutnud.

Statistika osas olid meeskonnad üpris võrdsed, kuid kõik näitajad langesid siiski võõrustajate kasuks. Kalev/TLÜ võitis lauavõitluse 39-36 ning kumbki pool sai kätte 11 ründelauda. Korvisöödud samuti Kalev/TLÜ kasuks 15-13, pallikaotuseid tegi rohkem TalTech (12-10). Väljakult tabas Kalev/TLÜ viskeid 53-protsendiliselt, TalTechil oli see näitaja 46%.

Ronald Eric McGhee Jr kerkis Kalev/TLÜ poolelt üleplatsimeheks, visates 27 punkti. Damarcus Jamaal Harrison toetas omasid 19 punkti ja 6 lauapalliga ning Michael Kyre Buchanan kogus 16 punkti ja 4 lauapalli.

Oliver Metsalu tõi TalTechi eest 19 punkti. Gregor Arbet lisas 16, Toomas Raadik 14, Norman Käbin 13 ning Jaan Puidet 10 silma.

“Võtame endiselt üks mäng korraga. Suures plaanis meil tegelikult võrdlemisi võrdsed poisid. Ron Arnar Pehka on tubli ja vääris juba mõnes eelmises mängus võimalust. Paratamatult peab kuskilt koomale tõmbama. Kõik olid tublid, kuigi oli ka koledaid momente. Meil on probleeme palli üle toomisega ja rünnaku organiseerimisega. Karl-Johan Lipsu pärast ei muretse, tema nullimäng on mõnikord ka täiesti okei. Olen kindel, et järgmine kord tuleb ta tugevamini. Iga mäng on meile tähtis, kunagi ei tea kui palju meil seda püssirohtu on. Tahame domineerida lauas, toimetada pallid korvi alla õigeaegselt. TalTech suudab aga hoida käsi vahel ja hästi seda teha ei lase,” rääkis Kalev/TLÜ peatreener Martin Müürsepp Tallinna TV-le antud intervjuus. Teatavasti Pehka esimeses poolfinaalmängus mänguminuteid ei saanud ja Lips pole kaks järjestikust kohtumist TalTechi vastu punktiarvet avanud.

“Olulistel hetkedel eksime, täna mingite uute asjade vastu. Parandasime ühed asjad ära, aga siis hakkas teisest kohast logisema. Just kaitse poole pealt lasime endale lapsikult ära teha. Mängime 20 sekundit normaalselt, aga siis pannakse lay-up ära või saavad vastased ründelauast palli. See tapab vaimu. Rünnaku poole pealt nii väga ei muretsekski. Kui meile ära pannakse, siis peame 5-5 vastu hakkama murdma ja see on raske. Toomas Raadikul olid täna juba põsed punased ja naeratas rohkem, aga ei tea, mida ta eelmises mängus peas mõtles. Talle tänase põhjal etteheiteid pole, kuid mõni teine mängija peaks natuke juurde panema,” ütles TalTechi peatreener Rait Käbin, kui vihjas avamängu Raadiku neljale punktile ja Levi Martin Giese’i viimasele mängule, milles ameeriklane suutis vaid kaks punkti tuua.

Seeria kolmas mäng toimub teisipäeval, 30. aprillil. Teises poolfinaalpaaris peavad Pärnu Sadam ja BC Kalev/Cramo oma järgmise mängu ära esmaspäeval, 29. aprillil.