Kalev/Cramo sai VTB Ühisliiga play-offiks vastase, kellele on sel hooajal tugevat vastupanu osutatud

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

VTB Ühisliigas esimest korda play-offi pääsenud Kalev/Cramo sai laupäeval kinnitust, et põhiturniir lõpetati seitsmendal kohal ja veerandfinaalseerias tuleb vastamisi minna Kaasani Unicsiga.

Kalev/Cramol tuli loota kuuenda koha püüdmiseks Astana meeskonna võitu Peterburi Zeniti üle. Kohtumisest kujunes põnevusetendus, mis päädis ka lisaajaga, kuid Zenit võttis lõpuks 103:95 oma. Kui Moskva oblasti Himki alistab 28. aprillil Permi Parma meeskonna, siis tõustakse Unicsiga küll samale pulgale, aga omavaheliste mängude seis on 1-1 ning korvide vahe Unicsi kasuks +2.

2016/17 hooajal veel Euroliigaski osalenud Unicsil oli tänavu kahes mängus kalevlaste vastu tükk tegemist. 19. jaanuaril kaotas Tallinna klubi võõrsil 74:76, kuigi Martin Dorbekul oli viimasel sekundil variant kaugviskest võit omadele tuua. 9. aprillil pidi Kalev/Cramo tunnistama Unicsi 107:95 paremust. Otsustava vahe tegid külalised sisse kolmandal veerandajal, mis võideti 33:21.

Turniiritabelis teisele kohale platseerunud ja seeläbi koduväljakueelise saanud Unics võõrustab Kalev/Cramot esimeses, teises ja vajadusel viiendas mängus. Poolfinaali liigub meeskond, kes on kogunud kolm võitu. Täpne ajakava on selgumisel.

Ülejäänud veerandfinaalpaarid: Moskva CSKA – Nižni Novgorod, Moskva oblasti Himki – Astana, Krasnodari Lokomotiv-Kuban – Peterburi Zenit.