Ülivalusa kaotuse saanud Kalev/Cramo peatreener Štelmahers: tulime siia võidu järele, aga tegime Minskile kingituse

-Martin Dorbek ja BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

BC Kalev/Cramo korvpallimeeskond sai täna VTB Ühisliigas valusa kaotuse, kui võõrsil jäädi lisaajal 91:93 (16:23, 20:15, 14:14, 30:28, 11:13) alla seni võiduta olnud Valgevene esindusklubile Minski Tsmokile.

Kalevlased läksid küll kohtumise alguses ette, aga avaveerandi teine pool kuulus juba selgelt võõrustajatele. Teisel veerandil tegi Kalev Kristjan Kitsingu ja Rauno Nurgeri juhtimisel vahe tasa ning pääses paaril korral ka mõne punktiga juhtima (33:31 ja 36:35), kuid poolajale mindi siiski Valgevene meeskonna napis eduseisus.

Teist poolaega alustas Kalev 9:0 spurdiga ning pääses juhtima 45:38. Tsmoki vastas aga 12:0 spurdiga ja läks omakorda viie punktiga ette. Kolmanda veerandaja lõpuks oli Eesti meeskonna kaotusseis taas kahepunktiline. Kogu neljas veerand möödus punkt-punkti heitluses. Silas Melson üritas normaalaja viimase kaheksa sekundi jooksul veel kahel korral võidukorvi visata, kuid mõlemad kolmesed läksid mööda ja ees ootas lisaaeg. Ka lisaaeg kulges tasavägiselt, suurim vahe oli vaid neljapunktiline. Tsmokile tõid võidu Angelo Warneri vabavisked mängu viimase viie sekundi jooksul.