Ligi sada punkti täis visanud Kalev/Cramo Venemaa tippklubi hammustada ei suutnud

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

BC Kalev/Cramo pidi täna VTB Ühisliigas vastu võtma kaotuse, kui jäi Saku Suurhallis alla Venemaa tippklubile Kaasani Unicsile 95:107.

Kalev/Cramo alustas kodupubliku ees mängu kindlamalt ja võitis avaveerandi 25:22. Teise veerandi alguses kasvatasid Reggie Lynchi vabavisked Kalevi edu viiele punktile, kuid Unics vastas omalt poolt 7:0 spurdiga. Sellele järgnenud punkt-punkti heitluses suutsid kalevlased kahel korral eduseisu taastada ja korra veel ka viigini jõuda, kuid poolajapausile mindi siiski 42:47 kaotusseisus.

Otsustav vahe tuli sisse kolmandal veerandajal, mis kaotati 21:33. Viimase veerandi Kalev/Cramo küll võitis, kuid suurt kaotusseisu enam tagasi mängida ei suudetud ning leppida tuli 12-punktilise allajäämisega.

Kalevlaste resultatiivseim oli kaksikduubli teinud Arnett Moultrie, kes viskas 22 punkti ja võttis 10 lauapalli. Talle järgnesid Chavaughn Lewis ja Branko Mirkovic, kes kogusid mõlemad võrdselt 16 punkti. Kaksikduubli teinud Lewis jagas ka 10 korvisöötu. Martin Dorbek lisas 9 ning Reggie Lynch ja Tony Wroten said mõlemad kirja 8 punkti.

Kaasani Unicsi parim oli Errick McCollum, kes tõi üleplatsimehena 33 punkti. Jamar Smith lisas 19 ja Jevgeni Kolesnikov 10 punkti.

Kalev/Cramol on nüüd VTB Ühisliigas kirjas 10 võitu ja 12 kaotust, millega hoitakse tabelis jätkuvalt kaheksandat ehk viimast play-offi viivat kohta. Kaasani Unics jätkab 18 võidu ja nelja kaotusega teisel kohal. Järgmise mängu VTB Ühisliigas peab Kalev/Cramo juba pühapäeval, 14. aprillil, kui võõrsil minnakse vastamisi tabelis 13. kohal asuva Permi Parmaga.