fbpx
Close

Tartu Ülikool/Kalev haaras Anna Gret Asi juhtimisel ühepunktilise lisaajavõiduga finaalikoha

-Anna Gret Asi | Foto: Siim Semiskar

-Anna Gret Asi | Foto: Siim Semiskar

Eesti naiste korvpalli meistriliiga play-offis selgus teisipäeval Tallinna Ülikooli kõrvale ka teine finalist, kui tiitli peale hakkab mängima Tartu Ülikool/Kalev. Tartlannad said poolfinaalseeria teises kohtumises Tallinnas alles lisaajal 84:83 (19:14, 13:14, 19:20, 20:23, 13:12) jagu Audentese Spordiklubist.

Kui Greeta Üprus viis kodunaiskonna 14 sekundit enne normaalaja lõppu vabavisetest 71:69 juhtima, siis näis, et seeria suundub kolmandaks mänguks tagasi Tartusse. Eleriin Vaino aga nii ei arvanud ning tabas kolm sekundit enne aja lõppemist kahepunktiviske, mis viis matši lisaajale. Lisaajal viskas võidukorvi Anna Gret Asi 42 sekundit enne lõppu.

Just 35 minutit väljakul viibinud Asi oli ka tartlannade poolel resultatiivseim, kui tabas kolmeseid 4/4 ning kogus lõpuks 29 punkti, 9 resultatiivset söötu, 5 lauapalli, 3 vaheltlõiget ning tema vastu tehti koguni 10 viga. Normaalaja lõpu kangelanna Vaino sai kirja 13 silma ning Kadi Kals 12 punkti.

Audentese skoor jagunes ära suuresti nelja mängija vahel – Greeta Üprus viskas 26 punkti ja hankis 9 lauapalli, Marit Maaring lisas 18 silma, 10 korvisöötu ja 6 lauapalli, Jane Svilberg tõi 17 punkti ja Anna-Helena Ehala kogus 12 punkti ning 9 lauapalli.

Finaalseeria Tallinna Ülikooli ja Tartu Ülikool/Kalevi vahel algab Eesti Korvpalliliidu veebilehe andmetel laupäeval 13. aprillil Tallinnas. Pronksiseerias G4S Noorteliiga ja Audentese Spordiklubi vahel pannakse pall mängu päev varem ehk 12. aprillil mõlema naiskonna koduks olevas Audentese spordikeskuses.

 

scroll to top