fbpx
Close

EELVAADE | Läti tippklubidega rammu katsunud Rapla ja Pärnu hakkavad play-offis omavahel mõõtu võtma

-Rapla Avis Utilitas | Foto: Siim Semiskar

-Rapla Avis Utilitas | Foto: Siim Semiskar

Korvpalli Eesti meistriliigas toimub kolmapäeval, 10. aprillil üks veerandfinaalkohtumine, milles lähevad vastamisi Rapla Avis Utilitas ja Pärnu Sadam.

Rapla Avis Utilitas – Pärnu Sadam
10.04.2019, kell 19:00, Rapla, Sadolin Spordihoone
Ülekanne: Tallinna TV, Delfi TV

Eesti-Läti korvpalliliigas esikaheksas viimased kaks play-off kohta hõivanud Rapla ja Pärnu kohtusid põhihooajal kahel korral. Põnevust jagus mõlemasse mängu, aga võidukas oli Rapla, skooridega 73:62 ning 94:85. Kumbi tiim kogus turniiritabelisse 13 võitu ja 15 kaotust ning nn. surnud ringi tulemusena jäi sama saldoga üheksandaks Betsafe Jurmala.

Ühisliiga veerandfinaalmängudes pidi Rapla meeskond vastamisi minema nüüdseks teise koha saavutanud Riia VEF-iga. Edasipääseja otsustati juba avakohtumises Raplas ära, kui VEF võttis kindla 90:65 võidu. Võõrsil ei jäetud Eesti klubile samuti mingit variant ning oldi koguni 121:71 paremad. Pärnu läks vastamisi tänavuse ühisliiga meistri BK Ventspilsiga. Eeldatav favoriit oli esimeses mängus hädas ja Pärnu juhtis teisel poolajal korra isegi 14 punktiga. Ventspils sai siiski napi 83:80 võidu kätte ja koduväljakul alistati Pärnu 94:80.

Mängijate osas kumbki meeskond viimasel ajal lisajõudu hankinud pole, kuid koduväljakueelist omav Rapla on siiski oma ridu täiendanud. Nimelt toodi aprillikuu esimestel päevadel võistkonda leedukas Audrius Prakuraitis, kes võtab peatreener Toomas Annuki kõrval sisse abitreeneri koha.

Hunter Mickelson on Rapla suurim skooritegija keskmiselt 14,5 punktiga. Dominique Hawkins on toonud 13,3 ja Indrek Kajupank 11,7 silma. Mickelson on võtnud lisaks 7,4 lauapalli, Ervins Jonatsil on neid 6,6 ja Ronald Delphil 5,2. Pärnu eest on Demetre Rivers visanud 17,2 punkti, järgnevad Henri Wade-Chatman ja Mihkel Kirves vastavalt 14,3 ning 14,2 punktiga. Kirves on kätte saanud ka 8,3 lauapalli mängu kohta. Justin Alexander Alston on kogunud 6,8 ja Rivers 5,5 lauapalli.

scroll to top