fbpx
Close

Mihkel Kirves ja Pärnu Sadam lähevad rivaali vastu enesekindlalt: Rapla mängijatest kedagi kartma ei pea

-Mihkel Kirves | Foto: Siim Semiskar

-Mihkel Kirves | Foto: Siim Semiskar

Eesti-Läti liiga play-off-idesse üle noatera sisse saanud Pärnu Sadam suutis hiljem meistriks kroonitud BK Ventspilsi korralikult higistama panna. Kas heas hoos Pärnul jätkub eestikatel Avis Utilitas Rapla vastu samasugust energiat, näitab kohe algav seeria. See hooaeg on omavahelistes mängudes võidukas olnud Rapla – detsembris 73:62 ja veebruaris 94:85.

Üks Pärnu liidreid on olnud Eesti koondise karastusega Mihkel Kirves, kes Eesti-Läti liigas tõi 33,5 minutiga (liiga esimene näitaja) keskmiselt 14,2 punkti, 8,3 lauapalli (liiga 5. näitaja), 2,6 korvisöötu ja 1,5 vaheltlõiget mängus. Pallur rääkis Korvpall24.ee portaalile, kuidas on Pärnu tiim seeriaks valmis, keda Rapla meestest jälgida tuleks ning kes on selle seeria favoriit.

Lõppenud Eesti-Läti liiga play-offi põhjal võiks soosikuks pidada Pärnut, Kirves oli prognoosiga tagasihoidlikum: “Ma ei ütleks, et me kohe favoriidid oleme nende kohtumiste põhjal. Tegime kaks väga head mängu Ventspilsi vastu, mille pealt on hea minna veerandfinaalseeriale vastu. Hooaja sees pidime kahjuks mõlemas mängus Raplale alla vanduma, aga oleme võistkondlikult tunduvalt paremad, kui viimati nende vastu mängides. Kui me hoiame mänguplaanist kinni ja teeme omad asjad ära, siis ma usun, et tuleb ka võit.”

Pärnu on vahepealset aega kasutanud Rapla meeskonna analüüsimiseks: “Otseselt ei oska öelda, kas nad (Aivar) Kuusmaa käe all olid parem võistkond või mitte. Igatahes nende mäng on pärast treeneri vahetust muutunud kiiremaks ja lahtisemaks.” Keda Rapla palluritest eriti jälgida tuleb selles seerias, teadis Kirves täpselt: “Rapla mängijatest kedagi kartma ei pea. Nende mäng käib läbi (Dominique) Hawkinsi: tema on see, kes teeb teistele võimalusi ja keda tuleb ohjeldada. Kindlasti tuleb ka nende viskajatele tähelepanu pöörata.”

Kirvese meelest on Pärnul seeriaks piisavalt sügavust: “Meil on see aasta hea võistkond, kus iga mäng võib keegi rohkem esile kerkida ja üllatada. Lisaks Heiko (peatreener Heiko Rannula – toim.) on hea taktikas, suudab õigetele asjadele tähelepanu pöörata ja korraliku mänguplaani koostada. Peaasi, et mängijad sellest kinni peaksid.”

Enda ettevalmistumise kohta selleks seeriaks rääkis mängumees: “Treeningkavas olulisi muutusi ei ole, valmistun igaks mänguks ühtmoodi, proovides anda endast maksimumi. Eesmärk on tuua Pärnusse medal ja selle nimel oleme kogu hooaja tööd teinud.”

Veerandfinaalseeria Rapla ja Pärnu vahel läheb käima täna ehk kolmapäeval kell 19.00 algava kohtumisega Raplas.

scroll to top