Kalev/Cramo alistas tugeva teise poolajaga Tartu; Pärnu langes võideldes, Rapla naaseb kindla kaotusega

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

Eesti-Läti Korvpalliliigas teenis BK Ventspils teises veerandfinaalmängus taas võidu Pärnu Sadama üle ja pääseti edasi poolfinaali. BC Kalev/Cramo sai kindla võidu Taru Ülikooli meeskonna vastu ja seega ollakse lähedal samuti pääsule nelja parima hulka. Riia VEF ei jätnud Rapla Avis Utilitasele päeva viimases kohtumises mingit võimalust ja sammus samuti poolfinaali.

Tartu Ülikool – BC Kalev/Cramo 59:84 (13:20, 27:19, 9:20, 10:25)

Kui Kalev/Cramo poolelt ei teinud kaasa põhimängujuht Branko Mirkovic, siis Tartul oli kadusid rohkem. Kolmest meeskonda kuuluvast leedukast jooksis platsile vaid Arnas Velicka ning seega puudusid tiimi kaks parimat lauavõitlejat: Julius Kazakauskas ning Tautvydas Šlezas.

Kohtumine algas tasavägiselt ja viie minuti möödudes juhtis Tartu 10:7. Seejärel tegi Kalev/Cramo 13:0 spurdi, aga kodumeeskonna poolelt vähendas Arnas Velicka kaotusseisu seitsmele punktile. Külaliste hea hoog aga rauges ja teise veerandaja keskpaigaks olid tartlased jõudnud 23:28 peale. Velicka eestvedamisel vähendati kaotusseis peagi minimaalseks ja sekund enne poolaja lõppu tabas kaugviske Kregor Hermet, millega oli Taru taas juhtimas.

Kalevlased naasid puhkepausilt siiski favoriidi vääriliselt ja 10:0 spurdi toel pääseti 49:40 ette. Märt Rosenthali lähiviskest jõudis Tartu veel kahe punkti kaugusele, aga veerandaja lõpus vastas samaga Maxim Salaš ning viimane neljandik algas Kalev/Cramo 59:49 eduseisust. Tallinna klubi jätkas 12:2 spurdiga ning 20-punktiline edu oli tõsiasi. Pärast Robin Kivi lähiviset 3.43 enne lõppu vähenes Tartu jaoks kaotusseis 16 punktile, kuid põnevaks enam ikkagi ei läinud ja veerandfinaali avamängu võitis Kalev/Cramo 25 punktiga.

Reggie Lynch kogus võitjate eest 18 punkti ja 8 lauapalli. Chavaughn Lewis lisas 14 silma ja 9 korvisöötu ning Tanel Kurbas tõi 13 punkti. Maxim Salaš sai kirja 12 punkti ja 8 lauapalli ning Kristjan Kitsing 11 punkti ja 9 lauapalli.

Tartu parimaks kerkis Kregor Hermet 26 punktiga. Arnas Velicka nimele jäi 14 punkti ja 6 korvisöötu. Kent-Kaarel Vene tõi 6 punkti ja 3 lauapalli.

BK Ventspils – Pärnu Sadam 94:80 (23:19, 22:10, 21:22, 28:29)

Pärnu jäi kohtumise algul juba 5:12 kaotusseisu, kuid järk-järgult vahet vähendati ja veerandaja lõpus jõuti Demetre Riversi korvist 19:21 peale. Ventspils jätkas siiski initsiatiivi hoidmist ja pärast Rihards Lomažsi lähiviset juhtisid lätlased 35:24. Siim-Markus Posti viskest oli pärnakate jaoks 2.29 enne poolajale minekut kaotusseis 29:40, misjärel tegi Ventspils aga 5:0 ja pääseti nii 16 punktiga ette.

Kolmandal veerandajal paisus vahe kahel korral 18 punktile, aga Henri Wade-Chatmani ja Riversi korvidest vähenes see 40:51 peale. Ventspils tegi kiirelt 7:0 vastu, ent Wade-Chatman ja Rivers hoidsid kaugvisete toel omasid mängus. Veerandaeg lõppes Justin Alexander Alstoni pealtpanekust ja Pärnu alustas viimas neljandikku 15-punktilisest kaotusseisust. Külalised polnud veel kaugeltki alla andnud ning Alstoni, Riversi, Mihkel Kirvese ja Wade-Chatmani abiga kahanes vahe 6.24 enne lõpuvilet ainult kuuele punktile. Peagi oli Ventspils ikkagi ligi kümnepunktilise eduseisu tagasi saanud. Avamängu napi 83:80 võidu kõrval oldi nüüd samuti Pärnust paremad ning tagati koht poolfinaalis.

Rihards Lomažs viskas Ventspilsi kasuks 15 punkti ning jagas 6 korvisöötu. Maris Gulbis lisas 14 silma ja 7 lauapalli ning Ingus Jakovics samuti 14 punkti. Jonathan Arledge järgnes 13 punkti ja 6 lauapalliga, Aaron Westley Johnson 11 punkti ja 8 korvisööduga ning Janis Beržins 10 punkti ja 5 lauapalliga.

Pärnu parimana viskas Henri Wade-Chatman 28 punkti. Demetre Riversi nimele jäi 17 punkti ja 7 lauapalli, Mihkel Kirves tõi 11 punkti, 7 lauapalli ja 6 korvisöötu. Justin Alexander Alston lisas 10 punkti ja 7 lauapalli ning Siim-Markus Post sai kirja 8 silma.

Riia VEF – Rapla Avis Utilitas 121:71 (34:23, 30:21, 25:10, 32:17)

Avamängu 65:90 kaotanud Rapla ei saanud ka nüüd VEF-ile vastu. Juba avaveerandil lubati endale 34 punkti visata ning poolajaks leiti end 44:64 kaotusseisust. Kolmanda veerandajaga suurendas VEF vahet veel 15 silma võrra ning kokkuvõttes teeniti koguni 50-punktiline võit.

Glenn Miller Cosey viskas VEF-i eest 25 punkti, andis 11 korvisöötu ja kogus 7 lauapalli. Klavs Cavars lisas 16, Mareks Mejeris 15, Arturs Ausejs 13 ning Andris Misters ja Kristaps Janicenoks võrdselt 11 punkti.

Rapla parimana tegi Hunter Mickelson kaksikduubli 16 punkti ja 10 lauapalliga. Sven Kaldre nimele jäi 15 silma ning Brian Williams lisas 13 punkti. Indrek Kajupank viskas 10 punkti.

Eesti-Läti Korvpalliliiga viimane veerandfinaalmäng toimub teisipäeval, 2. aprillil, kui BC Kalev/Cramo võõrustab taas Tartu Ülikooli.