Suurepärase mängu teinud Velicka ja Kazakauskas aitasid Tartu veerandfinaalis raske võiduni

-Tartu Ülikool | Foto: Siim Semiskar

Korvpalli Eesti meistriliiga teisipäevases veerandfinaalis teenis Tartu Ülikooli meeskond magusa 78:73 võidu Tallinna Kalev/TLÜ üle.

Tartu Ülikool – Tallinna Kalev/TLÜ 78:73 (17:17, 19:23, 17:20, 25:13)

Külalised asusid kohtumist 4:0 juhtima ja avaveerandi keskpaigas oli eduseis 15:8. Vajalikke korve tõid tartlaste poolelt Märt Rosenthal ja Arnas Velicka ning esimese kümne minuti lõppedes oli tablool 17:17 viik. Võrdne mäng jätkus, kuid teise veerandaja lõpuhetkedel pääses Kalev/TLÜ Joshua Noffleti ja Karl-Johan Lipsu abiga juba 11 silmaga ette. Võõrustajad jõudsid Velicka ning Julius Kazakauskase punktidest 32:38 peale, aga poolaeg lõppes vastaste keskmängija Michael Kyre Buchanani lähiviskest.

Kalev/TLÜ hoidis ligi kaheksa minutit paari korvi suurust eduseisu, misjärel tõi Kazakauskas seitse järjestikust punkti ning vahe oli minimaalne. Külalised vastasid aga 6:0 spurdiga ja viimane neljandik algas nii seisult 60:54. Kahe minuti möödudes juhtis Kalev/TLÜ taas kümne punktiga, aga sellest hetkest algas Tartu tagasitulek. Velicka 11 punkti toel tehti 15:0 spurt ja asuti mängu 70:65 juhtima. Initsiatiiv oli Tartu kätte läinud, ent Nofflet tõi samuti olulised viis punkti ja 2.43 enne lõppu oli seis 70:70 viigis. Heas hoos Velicka tabas aga kaugviske ja tõi peagi veel kaks punkti juurde, millega oli kodumeeskond järjekordselt eduseisu kätte saanud. Noffleti kolmepunktiviskest suutis Kalev/TLÜ vahe veel kahele punktile vähendada, aga 12 sekundit enne lõpuvilet vilistati ameeriklase viga Velicka vastu ebasportlikuks. Edasi sai Tartu kolm punkti vabavisetest ja ründelaua noppis veel Kazakauskas, mis otsustas lõplikult kohtumise saatuse.

Tartu poolelt kogunes Arnas Velicka nimele 32 punkti, 6 lauapalli ja 6 korvisöötu. Kaksikduubliga järgnes Julius Kazakauskas, tuues 21 punkti ja 10 lauapalli. Kregor Hermet ja Märt Rosenthal lisasid 9 silma ning käe sai valgeks veel Robin Kivi, kes panustas 7 punkti ja andis ka 5 korvisöötu.

Kalev/TLÜ eest viskas Joshua Nofflet 25 punkti, võttis 7 lauapalli ja andis 5 korvisöötu. Michael Kyre Buchanan tegi kaksikduubli 16 punkti ja 18 lauapalliga. Janar Talts tõi 13 ja Damarcus Jamaal Harrison 10 punkti.

Meeskonnad on taas vastamisi laupäeval, 13. aprillil. 10. aprillil alustavad oma veerandfinaalseeriat aga Rapla Avis Utilitas ja Pärnu Sadam.