Konontšuk ja Jaakson aitasid GBA esindustiimi Tšehhi esiliigas nelja hulka

-Artur Konontšuk ja Mark-Andreas Jaakson | Foto: Get Better Academy Facebook

Tšehhi meeste esiliigas aitasid noored Eesti korvpallurid Mark-Andreas Jaakson ja Artur Konontšuk oma kodumeeskonna GBA Europe’i poolfinaali, kui veerandfinaalseeria viimaseks jäänud mängus alistati Litomerice Slavoj 78:66. Get Better Academy esindus läks seeriast edasi võitudega 3-1.

Artur Konontšuk panustas 24 mänguminutiga koduväljakul võitu 10 punkti (kahesed 2/4, kolmesed 2/4), 4 lauapalli ja ühe korvisööduga. Lisaks jäi noormehe arvele ka üks pallikaotus ja 3 isiklikku viga.

Mark-Andreas Jaakson viibis väljakul 22 minutit ning kogus selle ajaga 9 punkti (kahesed 3/4, kolmesed 1/4), 3 lauapalli ja ühe resultatiivse söödu. Negatiivse poole pealt kogunes tema arvele üks pallikaotus ja 3 isiklikku viga.

GBA Europe’i parimaks tõusis 21 punkti ja 6 korvisöötu kogunud Seikou Sisoho Jawara, David Pekarek tõi kaksikduubli 19 silma ja 10 lauapalli.

Poolfinaalseerias läheb GBA Europe vastamisi Olomouc Basketbaliga, kes samuti 3-1 mängis kaheksa hulgas üle BC Vysocina meeskonna. Esimene poolfinaal mängitakse 12. aprillil.