Joonas Riismaaga koondisedebütant Konontšukist ja enda kaitsespetsialisti rollist

-Joonas Riismaa | Foto: Siim Semiskar

Noore koosseisu ja mitmete debütantidega Eesti korvpallikoondis pidas reedel Saku Suurhallis MM-valikmängu Rootsi meeskonna vastu ning pidi vaatamata hingestatud mängule vastu võtma 82:87 kaotuse. 20-aastase Joonas Riismaa jaoks oli tegemist tema senise lühikese koondisekarjääri parima esitusega ning esimesega, kus ta oli tugevalt põhimehena rotatsioonis sees.

Algviisikus väljakule jooksnud Riismaa sai alguses ülesande kaitses ohjeldada vastaste teravat tagamängijat Ludvig Hakansoni, kes vähemalt esimestel minutitel, kui just Riismaa tal peal oli, erilist ohtu meile kujutada ei suutnud. Statistikasse kogus Riismaa 24 minutiga 7 punkti (kahesed 2/5, kolmesed 1/4), 7 lauapalli ja ühe resultatiivse söödu.

Kui meie äsjase loo Artur Konontšukiga lõpetasime just Joonas Riismaast rääkimisega, siis seda lugu siin alustame Konontšukist rääkimisega, kuna Riismaal on hiljutisest asjast kaks huvitavat võrdlust: Konontšukiga koos koondises olemine ning Brindisi särgis tema ja Kalev/Cramo vastu eurosarjas mängimine. Korvpall24 kasutaski võimalust, et uurida Riismaalt, kuidas Brindisi näitel üks välisklubi vastaseid skaudib ning kui hästi meie Eesti meeste skauting itaallastel tehtud oli.