fbpx
Close

“Tellistega” mängu alustanud Artur Konontšuk: mis viskel öeldakse? Viska, kuni sisse saad!

-Artur Konontšuk | Foto: Siim Semiskar

Eesti korvpallikoondise reedene MM-valikmäng Saku Suurhallis lõppes küll 82:87 kaotusega Rootsi rahvusmeeskonnale, kuid südika mänguga tegid korvpallifännidele rõõmu koondisedebüüdi teinud 22-aastane Artur Konontšuk ja 20-aastane Hugo Toom ning statistika järgi küll juba oma kuuenda koondisemängu teinud, aga esmakordselt n-ö punktimängus nii tähtsas rollis olnud 20-aastane Joonas Riismaa.

BC Kalev/Cramo mängumehe Konontšuki arvele jäi lõpuks 26,5 minutiga 14 punkti (kahesed 1/2, kolmesed 4/6), 7 lauapalli ja 2 resultatiivset söötu ning +/- näitaja poolest jäi ta +14-ga selgelt plusspoolele. Statistikute andmetel on varasemalt ametlikul koondisedebüüdil rohkem punkte suutnud visata omal ajal oma esimeses mängus 23 silma toonud kodustatud tsenter Sergei Babenko.

“Külmavärinad ikka veel jooksevad. Kui platsi peal oled, siis saad sellise adrenaliinipaugu, et ei saagi täpselt aru, mis toimub. Emotsioon on jõhker. Sellist emotsiooni pole ammu olnud. Võib-olla viimati siis, kui Pärnuga finaale mängisime,” sõnas Konontšuk pärast mängu Korvpall24 portaalile. “Debüüdi peale nii palju ei mõelnud, mäng on mäng ikkagi ja sellest peab maksimumi võtma.”

scroll to top