fbpx
Close

Karl-Johan Lips heitlusest Tartuga: olen sellele seeriale vastu minnes väga enesekindel!

-Karl Johan Lips | Foto: Siim Semiskar

-Karl Johan Lips | Foto: Siim Semiskar

Tallinna Kalev/TLÜ hooaeg Eesti-Läti liigas lõppes napi eemale jäämisega kohamängudest. Sellega pole aga hooaeg läbi, sest Eesti liiga play-offis kohtutakse tugeva Tartu Ülikooliga. Meeskonna üks liidreid on olnud läbi hooaja Karl Johan Lips, kelle saagiks jäi Eesti-Läti liigas umbes 29 minuti jooksul 10,2 puntki, 8 lauapalli (liiga 7. näitaja) ja 1,8 korvisöötu mängus. 

Korvpall24.ee tegi Lipsuga intervjuu Kalevi Spordihallis, kui kogu Tallinna Kalev/TLÜ meeskond vaatas Eesti-Läti liiga veerandfinaalmängu BC Kalev/Cramo ja Tartu Ülikooli vahel, kuna eestikatel minnakse vastamisi just Tartuga. “Tõenäoliselt midagi väga palju tähele pole panna, sest ühtegi leedukat pole mängul ja ei usu et Priit Vene siin mingeid kaarte avama hakkab. Ühesõnaga vaatame kossu ja arendame tiimivaimu,” sõnas Lips heatujuliselt tribüünil istudes.

Tartu, kui veerandfinaalvastase kohta, sõnas Lips: “Arvan, et tuleb võrdsete lahing. Seeriaid on alati põnev mängida ja lõpuks saab otsustavaks see, kes mängust mängu teeb paremini muutuseid ning kelle mängijad suudavad oma taset paremini hoida. Meil peaks kogemustepagasit rohkem olema ja olen sellele seeriale vastu minnes väga enesekindel!”

Kogemusi Kalevi meestel kindlasti on, aga hooaja lõpupoole saadi Eesti-Läti liigas palju nappe kaotuseid. Lipsu sõnul ei ole neil õnne olnud ning on tehtud valesid otsuseid: “Kõikidest neist mängudest oleme saanud õppida ja vaadates praegu olukorda, siis kuues koht eestikatel on isegi parem, kui neljas või viies. Süsteem on nii, et kui seeria võidame, läheme kokku TalTechi, mitte Cramoga. Nii et võimalus on väga kaugele pürgida, tuleb lihtsalt ise sellest kinni haarata.”

“TalTechil oli siin hooaja lõpupoole mõõn, kuid nüüd on neil aega valmistuda meie või Tartu vastu ning minu meelest kõik seeriad tulevad Eesti liiga play-offis väga põnevad.” Kuidas värske peatreenerina Müürsepp hakkama saab, selle kohta ütles Lips: “Noo… noor treener, aga mees on mänginud NBA-s ja Euroliigas. Kui kõik Eesti vanemad treenerid kokku võtta, siis lõpuks on Müürsepal neist kõigist rohkem kogemusi. Ainus mees, kes on mänginud Pat Riley käe all, Euroliigas Dušan Ivkovici juhendamisel ja teda on kasvatanud legendaarne treener Andres Sõber. Ma usun, et ta teab, mida ta teeb.”

Teistel poolaegadel on Kalevi mäng kippunud see hooaeg lagunema, Lips teab põhjuseid: “Üks asi on väsimus, mis viib halbade otsusteni. Teiseks, meil on päris palju ameeriklasi ja tihti kipub nendega olema nii, et nad tahavad ise mängu päästa. Usun, et oleme kõik omavahel jõudnud arusaamiseni, et play-offis meil seda probleemi ei tohiks tulla.”

Juttude kohta, et Lips läheb sõjaväkke: “Ei taheta mind veel kuskile sõjaväkke ära viia, selline sõdurisoeng on mu enda valik. Tegelikult ei oska veel öelda, kas suvel peab või ei pea minema, see kõik on veel lahtine ja selgub paari kuu jooksul.”

Veerandfinaalseeria Tartu Ülikooli ja Tallinna Kalev/TLÜ vahel saab alguse juba teisipäeval ehk täna kell 19.00 TÜ spordihoones.

scroll to top