fbpx
Close

A Le Coqi tagamees: Kuusmaa on meie emotsionaalse peatreeneri kõrval rahustavam pool

-Andrus Salusoo | Foto: Siim Semiskar

-Andrus Salusoo (nr3) | Foto: Siim Semiskar

Optibet Tallinna Rahvaliigas pidasid laupäeval ülipõneva veerandfinaalheitluse põhiturniiri esimesena lõpetanud Mediq Eesti ja alles 9. asetuse saanud A Le Coq. 78:61 skooriga väljus heitlusest võitjana Mediq Eesti ning kuigi vahe kujunes lõpuks suureks, oli kolm veerandaega väga tihedat heitlust.

“Me veidi kartsime enne mängu, sest nad on vanemad, targemad ja kogenumad ning elus rohkem play-offe mänginud. Väike värin oli sees, aga lõpp hea, kõik hea,” sõnas võitjate parimaks kerkinud Karl Künter Kaljuveer pärast mängu Korvpall24.ee portaalile. “Meie mängisime lõpuni välja, vastased vist väsisid ära ja läksid närvi. Me tegutsesime emotsiooni pealt, kõik, kes platsile tulid, kõigil sujus.”

Kaljuveer nõustus täielikult, et veerandfinaalis sellise tugeva heitluse saamine tuleb nende tiimile poolfinaalis kindlasti kasuks. “Kui saad veerandfinaalis seljavõidu, siis poolfinaaliks oleks raskem keskenduda. Aga see on võrdne liiga ja enamjaolt on sama masti vastastega tegemist.”

Tagamees kogus seejuures kolmikduubli, kui tõi 17 punkti, 15 lauapalli, 10 korvisöötu ja tegi ka 5 vaheltlõiget – efektiivsusnäitaja tuli kokku 37. “Ikka on hea meel, tähendab, et kõike sai natuke tehtud. Täisstatistikat kogu aeg ei tehta ning seetõttu ei tea, kas olen kunagi varem sellega hakkama saanud,” kommenteeris Kaljuveer isiklikku sooritust.

“Edasi läheme sama vungiga edasi, võiduni välja! Meil pole isegi vahet, kes meile vastu tuleb, kedagi me alahinnata ei kavatse ja kedagi liialt austada ka mitte,” oli mees enesekindel.

A Le Coqi poolel resultatiivseimana 15 punkti visanud ja sinna kõrvale ka 7 lauapalli ja 5 korvisöötu kirja saanud tagamees Andrus Salusoo tõi välja peamise kaotuse põhjusena oma tiimi visketabavuse: “Meil jäi puudu punktidest. Viskasime vaid 61 silma, aga sellise meeskonna vastu peab võitmiseks 15-20 punkti rohkem viskama. Mediq Eestil on 3-4 väga head mängumeest ja nemad teevad omad asjad ikka ära, isegi, kui meie mängime väga head kaitset.” A Le Coqi visketabavuseks kujunes väljakult vaid 31%, Mediq Eesti realiseeris oma võimalused seejuures 49-protsendiliselt.

Kogenud Salusoo jaoks polnud üllatav, et A Le Coq suutis põhiturniiri võitjale nii tõsiselt hambaid näidata: “Me oleme ka hea sats ja pigem oli üllatus, et me kaotasime. Me tahtsime ikka väga võita. Eks nemad olid ka sama kindlad.”

Play-offis tuli A Le Coqile pingile abitreenerina appi legendaarne Aivar Kuusmaa. “Kuusmaa suudab iga võistkonda aidata, muidugi välja arvatud juhul, kui ta väljakule peaks minema (muigab – toim.). Kui peatreener (Märt Mäesalu – toim.) on meil suhteliselt emotsionaalne, siis Aivar on siin just see rahustavam pool… kuigi võiks teistpidi arvata. Siin pole kogu saalis ka nii palju kogemust, kui temal üksinda. Head nõu saame temalt alati.”

Kuna A Le Coqi jaoks on tänavune Rahvaliiga hooaeg lõppenud, siis palusime Salusool ennustada, kas põhiturniiri võitja Mediq Eesti võiks olla see tiim, kes läheb liigavõiduni välja. “Neil on kindlasti võimalus, aga siin on teisigi tugevaid tiime. Näiteks KK Pelgulinnal on väga hea sats.”

Mediq Eesti läheb poolfinaalis kokku Park Minigolfiga, kes oma veerandfinaalis mängis 69:58 üle Kontsertlavad.ee tiimi. Poolfinaalid mängitakse Sõle spordikeskuses 13. aprillil. Vaata ajakava SIIT.

Optibet Tallinna Rahvaliiga finaalpäev toimub 27. aprillil, kus peetakse esmalt mõlema divisjoni pronksikohtumised ning seejärel finaalid.

scroll to top