fbpx
Close

INTERVJUU | “CSKA killer” Rauno Nurger põhitsentri rollist, söödualtist tagaliinist ja Nurger vs. Kotsar duellist koondises

Avatar
-Rauno Nurger | Foto: Siim Semiskar

BC Kalev/Cramo tänavuse hooaja algus on kulgenud üsna suurte tõusude ja mõõnadega. Kui esile tõsta positiivset nooti, siis VTB Ühisliigas on juba võetud Moskva CSKA skalp ning Meistrite liigas õnnestus koduse kvalifikatsiooniturniiri võiduga pääseda alagrupifaasi, kus on näidatud paarist ülimalt valusast ja ühest ülimalt ebaõnnestunud kaotusest hoolimata suures plaanis korralikku mängu. Eesti korvpallisõbra jaoks on kindlasti positiivne ka koondise tsentri Rauno Nurgeri kerkimine Kalevi võtmetegijate hulka.

27-aastane ja 208 cm pikkune Nurger täitis mullu Kalev/Cramos “number viie” positsioonil väga edukalt teise tsentri rolli, sekkudes enamasti pingilt. Kui varem USA-s Wichita State’i ülikoolis ja Hispaania esiliigaklubides pallinud Nurger Kaleviga lepingut pikendas, siis võis eeldada, et tema roll jääb suures plaanis samaks. Juhtus aga see, et põhikeskmängijaks toodud Kamari Murphy sai kohe hooaja alguses raske trauma, mistõttu Nurger kerkis automaatselt põhitsentriks ja ei pidanud enam mänguaja pärast muretsema.

Eesti koondislane pole talle pandud lootusi petnud ja on enesekindla mänguga kerkinud Kalev/Cramo üheks põhitegijaks. Ühisliigas on Nurgeri keskmised näitajad 11,7 punkti ja 7 lauapalli ning Meistrite liigas 7,9 punkti ja 5,9 lauapalli. Hiljutises võidumängus Moskva CSKA vastu koputas Nurger Euroliiga klubile näiteks 15 silma ja hankis 9 lauapalli.

Korvpall24 rääkis Nurgeriga pikemalt pärast Superkarika esimest veerandfinaalkohtumist Rapla Avis Utilitasega, et uurida mehe enda käest, kuidas ta senise hooaja käiguga rahule on jäänud. Muuhulgas saame intervjuust teada, kellega sujub Nurgeril pick and roll’i mängimine kõige edukamalt, kuidas ta on rahul tänavuste tagameestega ja kas ta nüüd tunneb ennast “CSKA killer’ina”.

Kamari Murphy vigastuse tõttu oled Sina nüüd mõnda aega olnud Kalevi põhitsenter. Kuidas ise selle rolli oled omaks võtnud?

Pole muud võimalust, sest on pandud olukorda, kus peab lihtsalt tegema. Tunnen, et mul pole midagi karta. Pole muud varianti ja pean ise olema lihtsalt piisavalt mees ja põhitsentri koha ära täitma.

Loe täispikka artiklit SIIT!


Korvpall24 alustas koostööd Geenius Meediaga ning meie portaali uueks aadressiks on korvpall24.geenius.ee. Loe kolimisest täpsemalt SIIT.

scroll to top
Inline
Inline