fbpx
Close

Kalev/Cramost lahkunud Tony Wroten Eesti meistritiitli eest ei mängi

-Tony Wroten | Foto: BC Kalev/Cramo

-Tony Wroten | Foto: BC Kalev/Cramo

BC Kalev/Cramo teatas kolm päeva enne Eesti meistrivõistluste finaalseeria algust, et peatreener Donaldas Kairysega tülli läinud tagamängija Tony Wroteniga lõpetati koostöö. NBA kogemusega 26-aastane Wroten mängis Kalevi eest 35 mängu ja kogus kolme liiga peale kokku keskmiselt 11,7 punkti ja 6,8 resultatiivset söötu.

Kairyse ja Wroteni suusad jooksid lõplikult risti VTB Ühisliiga teises veerandfinaalkohtumises ning ameeriklane ei pääsenud Kaasanis toimunud mängu teisel poolajal enam väljakule ning istus pingil ka kogu Tallinnas peetud kolmanda matši.

“Tony on määramata ajaks distsipliinirikkumise tõttu mängukeelu all. See on minu kui peatreeneri otsus,” rääkis Kairys kolmanda kohtumise järel pressikonverentsil kohalikule meediale. Toona nimetas peatreener mängukeelu pikkust veel määramata aja pikkuseks ning otseselt ei välistanud ka ameeriklase osalemist Eesti meistrivõistluste finaalseerias.

Mäletatavasti liitus 26-aastane tagamees Kalev/Cramoga pikalt vigastuspausil olnud Ivan Almeida asendusena esmalt katseajal ning pakkus kogu Tallinnas veedetud aja eripalgelisi emotsioone. Kalev/Cramo taustajõud ei eitanud juba alguses, et Wroteniga on ka mõningaid probleeme, mistõttu sellise CV-ga mees üldse mängibki Cramos.

Pika mängupausi pealt tulnud Wroteni algus Kalevis oli konarlik ning mees ei leidnud pikalt ei viskekindlust ega sobitunud kõige paremini Tallinna klubi mängujoonisesse. Aga pikapeale tulid Wroteni plussid – kiirus ja platsinägemine – välja ning lõpuks oli temal üsna oluline roll selles, et Kalev/Cramo ajaloolise play-off koha Ühisliigas napsas.

Wroteniga tegi hooaja jooksul mõnel korral juttu ka Korvpall24.ee portaal. Meenutame mõningaid ameeriklase tsitaate, mis intervjuudest kõlama jäid.

“Kõik see (nädala mängija auhind VTB Ühisliigas – toim.) on tänu mu meeskonnakaaslastele, ma tunnen ennast hetkel väga mugavalt ja õnnelikult. Siit on minna edasi ainult ülesmäge.”aprill 2019.

“Mu eesmärk on jätkuvalt jõuda tagasi NBA-sse. Töötan selle nimel iga päev väga kõvasti ning olen õppinud oma vigadest ja muutunud selle aja jooksul küpsemaks mängijaks. Olen täielikult keskendunud ja mul on ainult üks siht, mille nimel töötan. Ma ei peatu enne, kui jõuan tagasi NBA-sse.”aprill 2019.

“Kairys on tark treener. Talle meeldib mängus tempot hoida, räägib palju mängijatega ning trennid on meil rasked. Viimastest tulemustestki on näha, et meil on hea treener.”märts 2019.

scroll to top