Suure Töllu karikaga sõitsid Saaremaalt tagasi Rapla ja Kohila noored

-Suure Töllu Cup 2019 | Foto: Suure Töllu Cup

11.-12. mail peeti Kuressaare spordikeskuses noorte korvpalliturniir Suure Töllu Cup 2019. Kolmandat korda toimunud turniiri korraldasid Saaremaa spordikool koostöös MTÜ Saaremaa Korvpalliga. Tänavu osales turniiril rekordiliselt ligi 160 sportlast üle Eesti.

Seekordsel turniiril osalesid U13 vanusesarjas SK RIM/TTÜ KK, BC Kalev/Saaremaa Spordikool, Orissaare Sport, Kuldre Kool, Märjamaa KK, Haabersti SK/TTÜ KK, SK Newox/TTÜ KK, Rapla/Kohila.

U13 vanusesarja võitis ning rändkarika viis koju Rapla/Kohila (treener Jüri Pritšin), kes alistas tasavägises finaalis Orissaare Sport võistkonna (Andre Kuntsel) 49:46. Haabersti SK (Ravo Vaga) saavutas 3. ja BC Kalev/Saaremaa Spordikool (Siim Hiie) 4. koha. 5. koht Kuldre Kool (Margus Klaar), 6. koht SK Newox/TTÜ KK (Ralf Lainevool), 7. koht SK RIM/TTÜ KK ja 8. koht Märjamaa KK (Kalle Kollin).

U11 vanusesarjas võitis turniiri Kohila SK (treener Kaur Heinaru), kes alistas kõik vastased kindlalt ning viis 15 kg kaaluva rändkarika esmakordselt Kohilasse. Teise koha sai TTÜ Korvpallikool (Alex Tammemäe), 3. koha KK Karud (Sandra Tomingas), 4. koha Orissaare Sport (Härmo Lambut/Mati Rüütel) ja 5. koha BC Kalev/Saaremaa Spordikool (Siim Hiie).

Turniiri peakorraldaja Siim Hiie sõnul jäid võistkonnad turniiri korralduspoolega väga rahule, sest paljud lapsed oli Saaremaal üldse esimest korda ning said igati positiivse hooaja lõpu. Lisaks mängudele külastasid osalejad K-Seiklusparki ning õhtu lõpetati ühise pidusöögiga Suure Töllu Puhkekülas.

Turniiril alustati ka uue traditsiooniga, kus treenerid võistlesid omavahel minigolfiturniiril ning sel aastal võitis selles arvestuses Kaido Seil.