fbpx
Close

Tony Wroten seisust VTB Ühisliigas: Kalev/Cramo on parem meeskond, kui liigatabel näitab

-Tony Wroten | Foto: Siim Semiskar

-Tony Wroten | Foto: Siim Semiskar

Ilusa võiduga tugeva Astana üle on Kalev/Cramo astunud sammu edasi, et Avtodori ning VEF-i ees kindlustada VTB liiga play-off-i koht. Praegu ollakse 9 võidu ning 10 kaotusega 8. kohal. See oleks esimene kord, kui Kalev jõuab kohamängudele ning sellise meeskonnaga nagu tänavu, on kõik võimalik.

Edu üks võtmefiguure on olnud mees, kellele meeldib sööta – Tony Wroten. Astana vastu kostitas ta kaaslasi 8 korvisööduga. Veel hiljaaegu katseajal olnud mängija jätkab klubis hooaja lõpuni. Intervjuus Korvpall24.ee-le avaldab pallur Kalevi hiljutise edu tagamaid, räägib klubikaaslastest, treeneritest ning treeningutest.

Wroten rõhutab, et Iga mäng VTB-s on Kalevi jaoks äärmiselt tähtis ning selliste tugevate tiimide vastu nagu Astana saab vaid ühtse meeskondliku mängu, kõva kaitse ja tugeva lauavõitlusega. “Me oleme tegelikult palju parem meeskond, kui liigatabelist näha võib. Meil on vaja sellise hea meeskondliku mänguga jätkata, sest nii need võidud tulevad,” lisab Wroten.

Wroteni jätkamise üle klubis mõeldi pikalt. Korra isegi pikendati katseaega, kuid seejärel otsustati mehega lõplikult käed lüüa. Wroten klubisse jäämisest ja meeskonnast: “Mul on hea meel, et Kalev soovib mind hooaja lõpuni. Mulle meeldib siin, mul on toredad meeskonnakaaslased, head treenerid  ja taustajõud. Arnettiga on meil väga hea klapp. Olime ju NBA-s ühes meeskonnas (Philadelphia 76ers – toim.) ning meie koostööst sünnib veel midagi erilist. Arvan ka, et Keedus ja Kurbas saavad Jõesaare asendamisega kenasti hakkama. Kairys on tark treener. Talle meeldib mängus tempot hoida, räägib palju mängijatega ning trennid on meil rasked. Viimastest tulemustestki on näha, et meil on hea treener ning oleme Himki vastu valmis.”

Wroteni arvates on kogu meeskond kõvasti trenni teinud play-off-ide nimel. Ta kinnitab, et on ka ise järjest paremasse vormi saanud ning tunneb ennast Euroopa mängustiiliga päris koduselt: “See tähendab palju söötmist ja söötmine mulle meeldib ning olen oma rolliga väljakul rahul.”

NBA-s alla 30% kolmeseid tabanud mängumees näeb kurja vaeva, et saada stabiilne kaugvise: “Teen tööd kolmeste kallal ning siin on võtmesõnaks enesekindlus. Töötan enda kallal iga päev. Hooaega alustasin päris roostes viskega, aga praegu läheb järjest paremaks.”

Kui palju trennis sisse peab viskama, et tulemusega rahul olla Wroten ei oska öelda, sest viskeid ta ei loe: “Mul ei ole kindlat numbrit ees, aga viskan palju peale, et saada vise automaatseks. Väga suure kirega tuleb enda kallal tööd teha, et paremaks saada. Mina ja Lewis käime isegi vabadel päevadel sadu viskeid loopimas, et paremaks saada. Viskame nii kaua, kuni tundub, et käsi tahab otsast tulla.”

Kindlasti ei maksa Kalevi edus vähetähtsaks pidada fännide rolli. Kodus ollakse VTB liigas seni 8-st mängust kogutud 5 võitu. “Astana vastu oli saalis eriti palju fänne, kes aitasid meil endast maksimumi välja suruda. Niimoodi on meil ka võimalus jõuda play-off-i. Kogu see linn on õdusa atmosfääriga,” ei ole Wroten kiitusega kitsi.

Kalev jätkab hea enesetundega kohamängudele pääsu kindlustamist 17. märtsil kell 17 koduses Kalevi Spordihallis tabeli tippu kuuluva Himki vastu.

scroll to top