fbpx
Close

KK Viimsi/Noto peatreener Valdo Lips kiidab esiliiga taset: totsutamist on vähe ja mängitakse korvpalli moodi mängu

-Valdo Lips | Foto: Siim Semiskar

-Valdo Lips | Foto: Siim Semiskar

Tänavusel hooajal on taas Eesti korvpalli tugevuselt teisel liigatasemel ehk Saku I liigas käimas väga tihe ja põnev heitlus. Mäng Eesti-Läti korvpalliliigasse tõusmise peale on läinud nii tihedaks, et tugevduseks on toodud ka võõrmängijaid ning täiendatud ennast ka kodumaiste palluritega.

KK Viimsi/Noto peatreener Valdo Lips kinnitas Korvpall24.ee portaalile samuti, et esiliiga taseme tõusu on tunda. Tema enda tiim on 10 võidu ja 9 kaotusega hetkel 5. kohal, kuid play-offi asetustele käib tõsine heitlus, kui kohad 5.-8. on kõigest ühe võidu sees.

Endine tippmängija ja praegu Viimsis ka noortegruppe juhendav Lips rääkis veel seda, et aeglase totsutamisega enam esiliigas hakkama ei saa ning edukaks mängimiseks tuleb korralikult treenida. Viimsi klubi eesmärkidest rääkides arvas mees, et kõrgliigasse pääsemine ei tohiks olla eesmärk omaette.

Kuidas Sulle pikemat perioodi vaadates tundub, kas esiliiga tase on tõusnud?

Ega ma aastakümneid pole seda jälginud, aga mulle tundub küll, et esiliiga tase on kõvasti tõusnud. Kui võtame kasvõi matemaatiliselt, et meil mängib Eesti-Läti korvpalliliigas kuus ja pool Eesti võistkonda – Valga-Valka on see pool -, siis esiliigas selgitatakse välja Eesti 7.-8. klubi. Kui mingi aeg tagasi sai esiliigas hakkama nii, et trenni ei tee, siis ma väidan, et nüüd pole see võimalik. Kuigi amatöörid, siis RSK Tarvas, KA Tallinna Kalev/TLÜ, Eesti Maaülikool, meie… see on ikka korralik tase.

Esiliigat on varem kritiseeritud seetõttu, et see oli pigem vanakeste allapoole tulemise liiga mitte niiväga noorte ülespürgimise liiga. Kas see on muutunud?

Ma ei tea, kas saab päris öelda, et see on puhtalt noorte ülesminemise koht, aga noortevõistkondi ikka on ja esiliigas viljeletakse ikkagi korvpalli moodi mängu. Sellist aeglast totsutamist on vähe. Vanemad mehed, nagu näiteks Kiur Akenpärg, kes kohe pärast meistriliigas lõpetamist tulevad esiliigasse veel mõneks ajaks mängima,  tõstavad taset. Jamaks läheb siis, kui need mehed veel 10 aastat hiljem ka esiliigas mängivad. Aga seda pigem enam ei ole. Kui vaatame praegused esiliiga tipud Kristo Saage, varemmainitud Akenpärg, Sten Olmre, Kristjan Evart, siis mängijate tase on väga okei. Loomulikult võiks noori alati veel rohkem olla.

KK Viimsi/Noto on hetkel 9 võidu ja 8 kaotusega tabeli keskel, kas oled senise hooaja käiguga rahul?

Pigem ma lootsin rohkem, aga ma ei saa ka öelda, et meil on hirmsad tagasilöögid olnud. On sisse tulnud mängudejada, kus oleme teinud head mängud, aga kaotanud. Vastastel on olnud rohkem õnne ja meil vähem õnne. Meie eesmärk on ametlikult välja öeldud, et tahame saada play-offi ja siis vaatame edasi. Minu kui peatreeneri eesmärk on final four. Praegu oleme nende eesmärkide suunas liikumas, aga mänge on veel ees ja võime seal langeda ja tõusta. Hea meel on see, et noored saavad korraliku väljundi, kuna meile on see oluline. Alati tahaks noortele leida veel rohkem mänguaega.

Kas tabeliliider RSK Tarvas on esiliiga võidule favoriit?

Tarvas kindlasti on üks favoriit, seda näitab ka tabel.

Neil vist tõsine soov tõustu tagasi kõrgliigasse?

Neid jutte on liikunud varem küll, ma ei tea, kas ka sel hooajal nad selle eesmärgiga mängivad.

-Valdo Lips | Foto: Siim Semiskar

Kas KK Viimsi meeskonnal on ka meistriliiga ambitsioone?

Meil on praegu käsil protsess, kus me tahame astuda järgmise sammu kvaliteedis ning sellega käib kaasas meie klubi eesmärkide ja arengukava koostamine. Me ei ole seda veel sõnastanud, aga minu isiklik arvamus on, et meistriliigasse tõus ei ole kõige tähtsam. Kui meil on korralik harrastajate arv alates noorteklassidest kuni täiskasvanuteni ja me mängime tulevikus võib-olla juba poolprofessionaalses esiliigas pidevalt tipus, siis minu jaoks oleks see piisav. Juba praegu osades meeskondades osad mehed teevad kaks korda päevas trenni – selliseid jutte on olnud kuulda. Eesti-Läti korvpalliliiga eesmärgiks seadmine iga hinna eest võib mõjuda negatiivselt noortetööle. Minu jaoks on tänane tippsport liiga “bisnes”. Tõus meistriliigasse peaks tulema loomulikult ning mitte noortetöö arvelt.

Sinu peamiseks missiooniks on siis Eesti korvpallile uute talentide kasvatamine?

Ja kindlasti kogukonda kaasata. Eesti-Läti korvpalliliiga meeskond aitaks sellele muidugi kaasa, aga tõusuga võivad kaasneda ka mõningad riskid.

Mida Sa pead silmas kogukonna kaasamise all?

Esiliiga tasemel pole mõtet teha ainult selle pärast, et mingi kamp käib koos ja teeb sporti. Meie jaoks on see veidi suurem pilt, kuhu tahame ka kohaliku rahva kaasata.

Kui omad poisid on väljakul, siis tullakse ka esiliiga mängu vaatama?

Ma arvan küll nii! Kui võtame näiteks Rakvere, kus Lääne-Virumaa meistrivõistlustel pidi kohati rohkem rahvast mänge vaatamas käima, kui mõnda Eesti-Läti korvpalliliiga kohtumist, kus tase mitu korda kõrgem. Aga inimesed on erinevad ja oluline on see, mis kedagi õnnelikuks teeb.

scroll to top