RSK Tarvas lisas tiimi kunagise nimeka meistriliigamehe, Pahv vastas omalt poolt Sõbra “Kullamäe käigule”

-Illimar Pilk | Foto: Siim Semiskar

Kohalikes madalamates korvpalliliigades on hiljuti toimunud mõned huvitavad koosseisude täiendused, mis võivad hooaja otsustavatel hetkedel hakata mängima väga olulist rolli.

Saku I liiga liidri RSK Tarvase (16-1) nimekirjas registreeriti sõbrapäeval kunagine meistriliiga pallur Illimar Pilk, kes aitas tiimil mullu võita teise liiga tiitlit. Viimati hooajal 2013/14 meistriliigas pallinud 30-aastane ja 195 cm pikkune Pilk tegi mullu teises liigas kaasa 14 kohtumist ning sai keskmiselt 21,1 minutiga kirja 8,4 punkti, 4,6 lauapalli ja 1,4 korvisöötu.

RSK Tarva tuumiku moodustavadki aastaid kõrgliigas edukalt mänginud mehed nagu näiteks Kristo Saage, Janis Vahter, Renato Lindmets ja Mihkel Kurg. Lisaks veidi vanemast generatsioonist jaanuari lõpus tiimiga liitunud Sven Pugonen ja mitmed nooremad mehed, kes samuti mingitel hooaegadel saanud kõrgliiga õhku nuusutada.

Esiliigas mängus olev kõrgliigakoht tundub olevat väärtuslik eesmärk, kuna Tarva lähim jälitaja KA Tallinna Kalev/TLÜ (13-4) tõi veebruaris tiimi lausa kaks võõrmängijat Devonte Browni ja Stefan Knezevici. Neist Brown on kohe kahe esimese mänguga endast märku andnud, kui keskmiselt on mehel kirjas 22 punkti, 13,5 lauapalli, 4,5 korvisöötu, 2 vaheltlõiget ja 1,5 blokki.

Saku II liigas on Kadrina Karude (11-1) värskeim täiendus Gert Kullamäe oma debüütmängu tänaseks teinud. Omapoolse sammuga vastas ka Peep Pahvi juhendatav Keila Korvpallikool (9-2), kes tõi korvialust kindlustama Martin Meeksa, kes seni pallis samuti teises liigas, Keilaga samas alagrupis eelviimasel positsioonil paiknevas BC Kalev II (2-10) tiimis.

25-aastase ja 193 cm pikkuse Meeksa näol on Keila jaoks tegemist olulise täiendusega, kui tänavusel hooajal on Haabersti Spordiklubi kasvandik senise 10 kohtumisega saanud keskmiselt 35,4 minutiga kirja 19,4 punkti ja 12,5 lauapalli.