fbpx
Close

Soome teisest liigast Rahvaliigasse tulnud Rain Koldits: soojenduse ajal tõusid lausa ihukarvad püsti

-Rain Koldits | Foto: Siim Semiskar

-Rain Koldits | Foto: Siim Semiskar

Eelmisel nädalavahetusel pidi Optibet Tallinna Rahvaliiga II divisjoni tabeli esimese otsa tiimide omavahelises kohtumises Nordauto (7-3) tunnistama Eelviimaste (7-2) kindlat paremust 89:69. Kuigi Nordauto poolel oli hulk mängumehi puudu, siis on tiim toonud endale täiendust Soomest, sealses teises liigas palliva Rain Kolditsa näol.

“Tulin kuu aega tagasi Soomest koju. Olin neli aastat seal ja otsustasin nüüd kodumaale tagasi tulla ja siin vaikselt toimetama hakata,” rääkis oma Rahvaliiga avamängus 11 punkti visanud 34-aastane tagamängija Korvpall24.ee portaalile. “Sõber Martin Pingin rääkis, et on võimalus trenni teha. Soomes mängisin teises liigas ja tahtsin siin vormi hoida. Liigutama peab ennast.”

Koos kaksikvenna Renega aastaid Eesti harrastuskorvpallis ilma teinud tagamehed läksid ühel hetkel Soome tööle ning hakkasid mängima sealsetes madalamates liigades: “Korvpallitrenni tegin Soomes kaks korda nädalas, kohati kõigest üks kord. Seda jäi ilmselgelt väheks. Neli aastat mängisin seal ka liigat. Eelmisel hooajal võitsime eestlaste tiimiga Dynamo kolmanda liiga ja mõtlesime, et läheme teise liigasse. Aga see oli liiga suur amps, sest tase on päris kõrge.”

Kunagi Eesti juunioride koondisesse jõudnud ja treenerina töötanud Hindrek Eiskopi juhendamisel mängiv Soomes elavatest eestlastest koostatud Dynamo on tänavu sealses teises liigas oma regioonis seni võitnud vaid 3 ja kaotanud 15 mängu.

Soome aastatel Koldits enda sõnul oma mängutasemes erilist arenguhüpet ei teinud, kuid pigem sai vormi hoitud. “Nüüd Eestis proovin õhtuti pärast tööd 3-4 korda nädalas vähemalt trenni teha,” lubas tagamees.

Avamängu kohta Koldits veel midagi pikalt kommenteerida ei osanud: “Meid oli täna kohal ainult seitse meest ja minul oli esimene mäng. Ei oska veel hinnangut meeskonna kohta anda, kuna kõik mehed polnud kohal. 40 minutit sai higistatud ja loodan, et järgmine mäng läheb paremini, sest debüüdiga väga rahule ei saa jääda – vise oleks võinud paremini minna.”

Küll jagus tagamängijal kiidusõnu uuenenud Rahvaliiga aadressil: “Kui ma täna esimest korda siia saali tulin, siis oli väga suur üllatus. Muusika mängis soojenduse ajal ja täitsa mõnus oli – lausa ihukarvad tõusid püsti. Ma olen väga rahul, et ma Rahvaliigasse tulin.”

Nordautol on põhiturniiril ees veel vaid üks kohtumine, kui 2. märtsil minnakse vastamisi tabeliliidri Audentesega (8-1). Selles kohtumises peab Koldits samuti kaasa lööma, kui soovib reeglite järgi saada õigust esindada tiimi ka play-offides.

Kalender

Tabeliseis

scroll to top