Vehmaneni koduklubi jõudis pingelise lõpuga mängu järel Soome liiga finaali

-Kiur Thomas Vehmanen ja Kauhajoki Karhubasket korvpallimeeskond | Foto: Karhu Basket Facebook

Soome kõrgliiga poolfinaali viiendas kohtumises alistas Kiur Thomas Vehmaneni koduklubi Kauhajoki Karhu Basket võõrsil Tampere Pyrintö 87:84 (20:14, 22:12, 20:22, 25:36) ja võitis seeria üldskooriga 4:1.

Kuigi Kauhajoki juhtis poolajaks juba 16 punktiga, kujunes mängu lõpp pingeliseks. 18 sekundit enne mängu lõppu tabasid vastased kaugviske ning jõudsid vaid ühe punkti kaugusele, aga see jäi ka Pyrintö viimaseks korviks.

Pingilt sekkunud Vehmanen pääses platsile veidi enam kui kuueks minutiks, kuid punktiarvet avada ei suutnud (kahesed 0/1, kolmesed 0/1). Eesti ja Soome topeltkodakondsusega mängumehe arvele kogunes kaks resultatiivset söötu, üks pallikaotus ning kaks isiklikku viga.

Võitjate parim oli kaksikduubli teinud T.J. Holyfield, kes viskas 25 punkti ja võttis 11 lauapalli. Pyrintö resultatiivseimana kogus Shaquille Thomas 23 punkti.

Kauhajoki finaalivastane selgub paarist Helsingi Seagulls ja Salo Vilpas. Seeriat juhib hetkel 3:2 Salo klubi.