fbpx
Close

“Relvastumine” esiliigas: Kalev tõi koosseisu ameeriklase ja montenegrolase, Tarvas lisas kogemust Eestist

-Stefan Kneževic | Foto: Siim Semiskar

-Stefan Kneževic | Foto: Siim Semiskar

Saku I liiga võistkond KA Tallinna Kalev/TLÜ registreeris reedel enda ridadesse koguni kaks välismängijat, kui nimekirja lisandusid ameeriklasest 188 cm pikkune tagamängija Devonte Devon Brown ja Montenegro passiga 201 cm pikkune suur äär Stefan Kneževic.

26-aastane Brown õppis ja mängis aastatel 2012-16 Indiana State’i ülikoolis, kus ta viimasel hooajal kogus keskmiselt 15,5 punkti, 4,9 lauapalli ja 2,8 resultatiivset söötu.

Seejärel tuli tagamees Euroopasse, kui mängis hooaja Bosnia klubis Tuzla OKK Sloboda ning seejärel aasta Saksamaa esiliiga ehk ProA klubis Paderborn Baskets. Saksamaal oli mees statistika järgi korralikus rollis, kui 30 mänguga kogus keskmiselt 12,6 punkti, 5,5 lauapalli, 2,7 korvisöötu ja 1,8 vaheltlõiget.

Äsja 30-aastaseks saanud Kneževici näol on tegemist mängumehega, kelle jaoks Eesti korvpall pole võõras. Nimelt käis ta hooajal 2016/17 proovimas ennast TLÜ/Kalevi ridades ning kogus 13 mänguga keskmiselt 5,5 punkti ja 4 lauapalli.

KA Tallinna Kalev/TLÜ on hetkel esiliiga tabelis 11 võidu ja 4 kaotusega teisel kohal, juhib RSK Tarvas (14-1). KA Tallinna Kalev/TLÜ resultatiivseim mängumees on seni olnud pika kõrgliigakogemusega Kiur Akenpärg (keskmiselt 15,7 punkti mängus).

Käed rüpes pole istunud ka esiliiga liidertiim RSK Tarvas, kui jaanuari lõpus lisas enda ridadesse kogenud tagamängija Sven Pugoneni, kes oma debüütmängus viskas 11 minutiga 8 punkti.

Tallinna Kalev/TLÜ värsked täiendused saavad võimaluse oma debüüdi teha juba reedel ehk täna, kui meeskond võõrustab Lasnamäel Rapla KK/Kohilat.

scroll to top